Αυτή ήταν Σάλκε!

Συντάκτης: Παναγιώτης Τζαμπαζλής Δημοσίευση: Κυριακή, 21 Αυγούστου 2011 17.28

Μεγάλη ανατροπή για την Σάλκε απέναντι στην Μάιντς, καθώς μετά το 2-0 κατάφερε να πάρει τη νίκη με 4-2.

Τον… χάρο με τα μάτια είδε η Σάλκε στην «Κόφας Αρένα» απέναντι στην Μάιντς. Αυτό γιατί οι «κόκκινοι» από το 12’ ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0. Ο Ίβανσιτς στο 8’ έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους με τον Σότο στο 12’ να κάνει το 2-0.

Στην επανάληψη όμως η ομάδα του Ραλφ Ράγκνινγκ έκανε μεγάλη εμφάνιση πετυχαίνοντας τέσσερα τέρματα και παίρνοντας τη νίκη με 4-2. Αρχικά ο Χούντελαρ στο 57’ μείωσε σε 2-1, με τον Χέβεντες στο 64’ να ισοφαρίζει.

Τα άλλα δύο τέρματα σημειώθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο. Αρχικά ο Ματίπ στο 82’ έδωσε το προβάδισμα στους «μπλε» με τον Φουκς στις καθυστερήσεις να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

ΜΑΪΝΤΣ: Μέλερ, Καλιγκιούρι, Σβένσον, Νοβέσκι, Φατί, Πολάνσκι, Σότο (78’ Σλίσκοβιτς), Ρίσε (46’ Τσούπο Μοτίνγκ), Ίβανσιτς, Στίμπερ (61’ Κίρχοφ), Αλάγκουι
ΣΑΛΚΕ: Φέρμαν, Χέγκερ, Χέβεντες, Ματίπ, Φουκς, Παπαδόπουλος, Μόραβεκ (46’ Φαρφάν), Χόλτμπι, Χουράδο (46’ Ντράξλερ), Ραούλ, Χούντελααρ (87’ Μαρικά)

Κατηγορία: Γερμανία