«Κάναμε εμφάνιση πρωταθλητή»!

Συντάκτης: Θοδωρής Πραμαγκιούλης Δημοσίευση: Σάββατο, 02 Απριλίου 2011 17.39

Εμφάνιση πρωταθλήτριας ομάδας, θεωρεί ο Σερ Άλεξ Φέργκιουσον,  πως έκανε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, στο ματς με τη Γουέστ Χαμ.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» ανέτρεψαν το εις βάρος τους 2-0 και με το τελικό 4-2, έδειξαν την αποφασιστικότητα που απαιτείται για την κατάκτηση του τίτλου.

«Παίξαμε σαν πραγματικοί πρωταθλητές! Δεν χάσαμε την πίστη μας ούτε για ένα λεπτό όταν βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με δύο γκολ και συνεχίσαμε να έχουμε αυτοπεποίθηση για θετικό αποτέλεσμα», τόνισε αρχικά ο Σκωτσέζος προπονητής και συμπλήρωσε: «Δεν είναι ποτέ εύκολο να πάρεις νίκη στην έδρα της Γουέστ Χαμ.

Ο αντίπαλος δίνει μάχη για να αποφύγει τον υποβιβασμό, αλλά εμείς έπρεπε να κάνουμε το δικό μας και τουλάχιστον να διατηρήσουμε τη διαφορά στην κορυφή. Κυριαρχήσαμε στο δεύτερο ημίχρονο και πραγματικά ήταν μια εμφάνιση πρωταθλητή».