Νίκη με Βέλλιο για Έβερτον!

Συντάκτης: Παναγιώτης Τζαμπαζλής Δημοσίευση: Σάββατο, 26 Νοεμβρίου 2011 19.08

Πετυχαίνοντας το τρίτο του τέρμα στην φετινή Πρέμιερ Λιγκ, ο Απόστολος Βέλλιος βοήθησε την Έβερτον να περάσει νικηφόρα με 2-0 από την έδρα της Μπόλτον.

Για ακόμα μία φορά ο Απόστολος Βέλλιος εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τα λεπτά συμμετοχής που του έδωσε ο Ντέιβιντ Μόγες και κατάφερε να σκοράρει.

Ο Έλληνας επιθετικός στο 78’, δηλαδή τέσσερα λεπτά αργότερα μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για τα «ζαχαρωτά», πετυχαίνοντας το τρίτο του τέρμα για φέτος.

Νωρίτερα ο Φελαϊνί είχε ανοίξει το σκορ στο 49’ για τους φιλοξενούμενους, ενώ οι γηπεδούχοι έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 20’ μετά την αποβολή του Γουίτερ.

ΜΠΟΛΤΟΝ: Γιασκελάινεν, Ρόμπινσον, Κέιχιλ, Νάιτ, Γουίτερ, Μουαμπά (61’ Πράτλεϊ), Ιγκλς, Ντέιβιτς, Ρίο Κόκερ (71’ Στάινσον), Ντέιβιτς (71’ Τουντσάι), Κλάσνιτς
ΕΒΕΡΤΟΝ: Χάουαρντ, Χίμπερτ, Μπέινς, Χάιτινχα, Γιαγκέλκα, Κόουλμαν, Μπιλιαλέντινοφ, Κέιχιλ, Όσμαν, Φελαϊνί, Σαχά (73’ Βέλλιος)