Πρόκριση για ΑΠΟΕΛ, εκτός η Ανόρθωση

Στα τελευταία λεπτά δέχτηκε το γκολ η Ανόρθωση από την Ραμποτνίτσκι και αποκλείστηκε από το Europa League. Ήττα – πρόκριση από την Ντεν Χάαγκ για την Ομόνοια.

Μεγάλη προσπάθεια έκανε η Ανόρθωση για να πάρει την πρόκριση απέναντι στην Ραμποτνίτσκι. Μετά την ήττα της με 2-0 στην Κύπρο η ομάδα της Αμμοχώστου πήγε στα Σκόπια και προηγήθηκε με 2-0 με τέρματα των Ρέζεκ (50’) και Ράμος (64’) και θα έστελνε το παιχνίδι στην παράταση.

Ωστόσο ο Κούμπεφ μείωσε για τους γηπεδούχους, τέρμα που ήταν αρκετό για να αποκλειστούν οι «μπλε». Η άλλη κυπριακή ομάδα που έδινε την δική της «μάχη» ηττήθηκε, αλλά τουλάχιστον πήρε και την πρόκριση.

Η Ομόνοια που στο «ΓΣΠ» είχε επικρατήσει με 3-0 δεν δυσκολεύτηκε να πάρει και την πρόκριση, καθώς ηττήθηκε με 1-0 από την Ντεν Χάαγκ με τέρμα του Ντερίκ στο 53’ και γενικά δεν απειλήθηκε από τους Ολλανδούς παίρνοντας σχετικά εύκολα τη πρόκριση.

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τελικό Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός