Σπάρτα Πράγας - Αστέρας Τρίπολης 1-0: Ήττα και αποκλεισμός για Αστέρα

Δεν τα κατάφερε τελικά ο Αστέρας στην Πράγα, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 1-0 χάρη στο γκολ του Πράβετς, από το 33'. Με δέκα παίκτες τέλειωσαν το παιχνίδι οι γηπεδούχοι λόγω αποβολής του Κρέιτσι.

O Αστέρας ξεκίνησε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και είχε δοκάρι στο 4ο λεπτό, με τον Φερνάντεζ. Ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για την ελληνική ομάδα που δέχτηκε αφόρητη πίεση από τους Τσέχους, με τον Θεοωρόπουλο να πραγματοποιεί εξαιρετικές επεμβάσεις.

Η Σπάρτα πήρε τελικά το προβάδισμα μετά από κόρνερ του Λάφατα και κεφαλιά του Πράβετς.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό δεν άλλαξε με τον Αστέρα να είναι κατά κύριο λόγο σε ρόλο κομπάρσου, και τους γηπεδούχους να πιέζουν ασφυκτικά. Η αποβολή του Κρέιτσι δεν άλλαξε κάτι, και ο Αστέρας θα παίξει το τελευταίο παιχνίδι στην Τρίπολη με τη Σάλκε χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»