Ετοιμάζεται για ΠΑΟΚ η Λοκομοτίβ Ζάγκρεμπ, 3-1 τη Μπρόουτον

Με το… ενάμιση πόδι στον 2ο προκριματικό του Europa League βρίσκεται η κροατική ομάδα, επικρατώντας εύκολα της αντιπάλου της στην Ουαλία

Η Λοκομοτίβ Ζάγκρεμπ θα είναι εκτός συγκλονιστικού απροόπτου η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον 2ο προκριματικό του Europa League. Η κροατική ομάδα επικράτησε 3-1 της Μπρόουτον στην Ουαλία και πήρε σαφές προβάδισμα πρόκρισης.

Μάλιστα, η Λοκομοτίβ πανηγύρισε τη νίκη με ανατροπή. Στο 28ο λεπτό ο Ράιλι έδωσε προβάδισμα στη Μπρόουτον, όμως στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ζάγκρεμπ απάντησε με τρία γκολ. Στο 48’ ο Σόβσιτς ισοφάρισε σε 1-1, στο 61’ ο Μάριτς πέτυχε την ανατροπή του σκορ και στο 68’ ο Κόλαρ «σφράγισε» τη νίκη των φιλοξενούμενων που ετοιμάζονται ουσιαστικά για τα ματς με τον ΠΑΟΚ εκτός αν η Μπρόουτον πάρει τη νίκη με τρία γκολ διαφορά στην Κροατία. Ο Σόβσιτς έχασε την ευκαιρία να κάνει το 4-1 στο 82’, χάνοντας πέναλτι.

ΜΠΡΟΟΥΤΟΝ: Κοάτες, Πίρσον, Φιλντ, Τζόουνς, Μπούντρις (83’ Έβανς), Ράιλι, Γκρέι (75’ Γουέιντ), Γούιγκναλ (84’ Χίλινγκ), Όουεν, ΜακΓκιν, Όουενς

ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΖΑΓΚΡΕΜΠ: Ζελένικα, Μπάρτολετς, Μρσέλα, Σόβσιτς (84’ Τσόριτς), Μάριτς (63’ Κόλαρ), Μπρούτσιτς, Φιόλιτς, Μίτσιτς (75’ Γκρτζαν), Αντριάσεβιτς, Λέκο, Κάπαν.

Τζορτζίνα Ροντρίγκεζ: Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στη σάουνα
MMA: Iρανός κλώτσησε ring girl και τον «πλάκωσαν» στο ξύλο οι θεατές!
Παναθηναϊκός AKTOR-Μακάμπι Τελ Αβίβ: Στο «ηφαίστειο» του ΟΑΚΑ το Game 1 των playoffs - Το πρόγραμμα
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Η στιγμή της προσωρινής διακοπής - Έπεσε μπουκάλι στο κεφάλι του Μπέλλου