Τορίνο - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 1-0

Την πρόκρισή της στα προημιτελικά του Europa League πανηγύρισε η Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης, αφού αρχικά είδε τον… χάρο με τα… μάτια της, γνωρίζοντας την ήττα 1-0 από την Τορίνο στην Ιταλία.

Η ρωσική ομάδα, είχε το… προβάδισμα από τη νίκη της 2-0 στον πρώτο αγώνα της φάσης των «16» της διοργάνωσης, ωστόσο, οι Ιταλοί πάλεψαν μέχρι τέλους τις πιθανότητές τους για την πρόκριση, χάνοντας σωρεία ευκαιριών. Η ομάδα του Τορίνο άνοιξε το σκορ στο 90’ με τον Γκλικ στα έξι λεπτά των καθυστερήσεων προσπάθησε να στείλει την αναμέτρηση στην παράταση, αλλά δεν τα κατάφερε.

Τορίνο: Παντέλι, Μολινάρο (82’ Αμάουρι), Ελ Καντουρί (76’ Μαρτίνες), Φάρνερουντ (64’ Μπόβο), Μάξι Λόπεζ, Γκάζι, Μακσίμοβιτς, Μορέτι, Γκλικ, Κουαλιαρέλα, Νταρμιάν.

Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης: Λοντίγκιν, Κρισίτο, Χουλκ, Λουίς Νέτο, Σατόφ (81’ Ριαζάντσεφ), Σμολνίκοφ, Ροντόν, Γκαράι, Βίτσελ, Ντάνι (87’ Λομπάερτς), Τίμοσουκ.

Βόλεϊ: Ανακοίνωσε Γκαρντίνι ο Ολυμπιακός