Σέλτικ – Ίντερ 3-3 (videos)

Απίστευτο παιχνίδι στο «Σέλτικ Παρκ» όπου η Σέλτικ έμεινε στο ισόπαλο 3-3 με την Ίντερ σε ένα τρομερό ματς με μεγάλες ανατροπές.

Ακόμα… σκοράρουν Σέλτικ και Ίντερ οι οποίες συνέθεσαν ένα από τα πιο εντυπωσιακά παιχνίδια του θεσμού για να μείνουν τελικά στο ισόπαλο 3-3, αποτέλεσμα που ουσιαστικά αφήνει αμφότερες τις ομάδες ικανοποιημένες.

Οι «νερατζούρι» έκαναν εκπληκτικό ξεκίνημα και άνοιξαν το σκορ στο 4’ με τον Σατσίρι για να γίνει το 2-0 από τον Παλάσιο στο 13’. Σε ένα δίλεπτο όμως, οι «Κέλτες» ισοφάρισαν με τα γκολ των Άρμστρονγκ (24’) και το αυτογκόλ του Καμπανιάρο (25’).

Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους, ο Παλάσιο εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Γκόρντον και σε κενή εστία έκανε το 3-2 για τους Ιταλούς. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων από το γκολ του Γκουιντέτι.

ΣΕΛΤΙΚ: Γκόρντον, Μάθιους (81’ Άμπροουζ), Ιζαγκίρε, Φαν Ντάικ, Ντινάιερ, Μπιτόν, Μπράουν, Άρμστρονγκ (75’ Χέντερσον), Μακάι – Στίβεν, Γιόχανσεν, Γκρίφιθς (75’ Γκουιντέτι).
ΙΝΤΕΡ: Καρίσο, Χουάν, Καμπανιάρο, Σαντόν, Ρανόκια, Γκουαρίν, Κουζμάνοβιτς (79’ Ντόντο), Μεντέλ, Παλάσιο, Ικάρντι (75’ Κόβασιτς), Σατσίρι.