Ντιναμό Μόσχας - Παναθηναϊκός 2-1: Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις (video)

Ο Παναθηναϊκός προσπάθησε με όλες του τις δυνάμεις στη Μόσχα, αλλά «πληγώθηκε» από τα λάθη της άμυνάς του και ηττήθηκε 2-1

Οι Κυπελλούχοι Ελλάδος πήραν προβάδισμα στο 13' με μία υπέροχη κεφαλιά του Μάρκους Μπεργκ μετά από σέντρα του Νάνο από τα αριστερά.

Στο πρώτο μέρος κράτησαν εύκολα το υπέρ τους αποτέλεσμα και θα μπορούσαν να έχουν διπλασιάσει τα τέρματά τους, αν ο Εμίρ Μπαϊράμι δεν έχανε μία τεράστια ευκαιρία.

Ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μεταμορφώθηκαν κι αρχικά ισοφάρισαν στο 55' όταν μετά από προσπάθεια και σουτ του Βανκέρ, η μπάλα άλλαξε πορεία στο σώμα του Κώστα Τριανταφυλλόπουλου για το 1-1.

Έξι λεπτά αργότερα ο Μέντες έκανε ένα από τα λάθη που δεν συνηθίζει και ο Ιόνοφ με ωραία ενέργεια και σουτ ολοκλήρωσε την ανατροπή.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα στο παρακάτω βίντεο.