Europa League – 8ος Όμιλος: Εντυπωσίασε η Έβερτον

Με εμφατικό τρόπο μπήκε στους ομίλους του Europa League η Έβερτον που διέλυσε 4-1 τη Βόλφσμπουργκ.

Από νωρίς έδειξε τις διαθέσεις της για το Europa League η Έβερτον η οποία φιλοξενώντας τη Βόλφσμπουργκ έκανε μεγάλη εμφάνιση για να διαλύσει την αντίπαλό της με το βαρύ 4-1.

Στο 15’ ο Ροντρίγκες με αυτογκόλ έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ που έκαναν το 2-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Κόουλμαν. Η συνέχεια ήταν ανάλογη και στο 47’ ο Μπέινς με πέναλτι έκανε το 3-0.

Στο 89’ ο Μιραλάς ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 με τον Ροντρίγκεζ στις καθυστερήσεις να μειώνει για το τελικό 4-1.

ΕΒΕΡΤΟΝ: Χάουαρντ, Μπέινς, Γιαγκέλκα, Κόουλμαν (Όσμαν 90+1'), Στόουνς, ΜακΚάρθι, Μπάρι, Μιραλάς, ΜακΓκίντι, Νέισμιθ, Λουκάκου (Ετό 69')
ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Μπενάλιο, Γιουνγκ, Ροντρίγκεζ, Νότσε, Νάλντο, Λουίς Γκουστάβο, Μαλαντά (46' Χαντ), Αρνολντ, Ντε Μπρούιν, Καλιγκούρι (61' Μπέντνερ), Όλιτς.

Κόλλησαν

Δεν έβγαλε νικητή η αναμέτρηση της Λιλ με την Κράσνονταρ με τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 1-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 35’ με γκολ του Λαμπόρδε, ωστόσο στο 63΄ ο Κάερ διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

ΛΙΛ: Ενιεάμα, Κορσιά, Σουαρέ, Κίερ, Μπάσα, Μπαλμόν (77' Μέντες), Γκουεγιέ, Μαβουμπά (46' Ντελαπλάς), Λόπες, Ρου (46' Φρέι), Οριζί.
ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ: Ντίκαν, Γκράνκβιστ, Καλέσιν, Σίγκουρντσον, Γεντρζέιτσεκ, Γκαζίνσκι, Αχμέντοφ, Λαμπορντέ (70' Βάντερσον), Ιζμαΐλοφ (69' Μπιστρόφ, 86' Μπουρμίστροφ), Περέιρα, Άρι.

Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague