Δώνης: «Δεν γίνεται να… πετάμε το πρώτο ημίχρονο»

Η κακή συγκέντρωση των παικτών του Παναθηναϊκού στο πρώτο μέρος, για ένα ακόμα παιχνίδι, έπαιξε σημαντικό ρόλο στην ήττα από την Ντιναμό Μόσχας, σύμφωνα με τον Χρήστο Δώνη.

Ο νεαρός άσος των «πράσινων» μετά την ολοκλήρωση της «μάχης» με τους Ρώσους, στάθηκε στην… συνήθεια του «τριφυλλιού» να… πετά το πρώτο ημίχρονο και στην συνέχεια να… κυνηγά.

«Είναι κακό αυτό που γίνεται και δεχόμαστε πρώτοι γκολ. Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι από το πρώτο λεπτό μέχρι το τελευταίο. Για μία ακόμα φορά χάσαμε το πρώτο ημίχρονο και δεν γίνεται μία ομάδα όπως ο Παναθηναϊκός να «πετάει» πάντα το πρώτο 45λεπτο. Ξέραμε ότι η Ντιναμό είναι μια καλή ομάδα και θα είναι ένα δύσκολο ματς. Μετά το 2-0 έπρεπε να ανοιχθούμε. Το κάναμε αλλά δεν μπορέσαμε να φτάσουμε στην ισοφάριση», ανέφερε αρχικά.

Και πρόσθεσε για την ευκαιρία στο τέλος, με την κεφαλιά που πήρε προ του Πέτριτς: «Δεν τον άκουσα καθόλου να φωνάζει. Αυτό συζητήσαμε και στα αποδυτήρια. Του είπα ότι δεν τον έχω ακούσει καθόλου».

Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ