Ήττα – αποκλεισμός για ΑΕ Λεμεσού

Την ήττα με 3-0 από την Τότεναμ γνώρισε η ΑΕ Λεμεσού εκτός έδρας για να αποκλειστεί από τη συνέχεια του Europa League.

Δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό στο Λονδίνο η ΑΕ Λεμεσού η οποία γνώρισε την ήττα με 3-0 για να αποκλειστεί μετά την εντός έδρας ήττα της με 2-1 στην Κύπρο.

Οι γηπεδουχοι, άνοιξαν το σκορ στο 45’ με γκολ του Κέιν για να ξεσπάσουν στα πρώτα λεπτά της επανάληψης και να φτάσουν στη νίκη με 3-0. Στο 49΄ ο Παουλίνιο, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τάουνσεντ στο 65’.

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γιορίς, Κίρικες (86’ Βελίκοβιτς), Ντέιβις, Καμπούλ, Νόουτον, Τάουνσεντ, Παουλίνιο, Λένον, Ντεμπελέ, Σάντρο (78’ Χόλτμπι), Κέιν.
ΑΕ ΛΕΜΕΣΟΥ: Φεγκρούς (13’ Ρομέρο), Ντε Σόουζα, Ντα Σίλβηα, Σιέλις, Ταβάρες, Μπαρσέλος, Σαρδινέρο (80’ Ταγκμπανζούμι), Γκουντιλέγιε, Νικολάου (46’ Ντουάρτε), Λίμα, Γκίκιεβιτς.

Κύπελλο βόλεϊ ανδρών: Απαγόρευση μετακίνησης φιλάθλων για το Final 4
ΑΕΚ: Αποκάλυψε το σλόγκαν των 100 ετών
Stoiximan Super League: Τα ντέρμπι «παίζουν» στην COSMOTE TV