Προβάδισμα για Πόρτο, 1-0 την Σεβίλλη

Εξαιρετική εμφάνιση από την Πόρτο στο «Ντραγκάο» όπου φιλοξενώντας τη Σεβίλλη επιβλήθηκε 1-0 με απόλυτα δίκαιο τρόπο.

Την ανωτερότητά της απέναντι στη Σεβίλλη απέδειξε η Πόρτο στο «Ντραγκάο» όπου φιλοξενώντας την ομάδα της Ανδαλουσίας, πήρε τη νίκη με 1-0 και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκρισή της στα ημιτελικά του Europa League.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στη νίκη, χάρις σε τέρμα του Μανγκαλά στο 31’ μετά από εξαιρετική σέντρα του Κουαρέσμα. Στο 87’ ο Φερνάντο αποβλήθηκε για την Πόρτο αφήνοντας την ομάδα του με παίκτη λιγότερο. Ωστόσο, η Πόρτο θα μπορούσε να είχε πάρει και μεγαλύτερη νίκη, αλλά η προσπάθεια του Κουαρέσμα στις καθυστερήσεις κατέληξε στο δοκάρι.

ΠΟΡΤΟ: Φαμπιάνο, Ντανίλο, Ρέγιες, Μανγκαλά, Άλεξ Σάντρο, Κάρλος Εντουάρντο (57’ Κιντέρο), Φερνάντο, Ντεφούρ (70’ Ερέρα), Κουαρέσμα, Μαρτίνεζ, Βαρέλα (77’ Γκιλάς).
ΣΕΒΙΛΛΗ: Μπέτο, Φερνάντο Ναβάρο, Καρίκο, Μορένο, Παρέχα, Κόκε, Μαρίν (63’ Γκαμέιρο), Ράκιτιτς, Ιμπόρα (63’ Φιγκέιρας), Μπακά, Ρέγιες (74’ Βιτόλο).

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό