Έκανε την έκπληξη η Σεντ Γκάλεν (videos)

Τη νίκη με 4-2 πανηγύρισε η Σεντ Γκάλεν στη Ρωσία απέναντι στην Σπαρτάκ Μόσχας και προκρίθηκε έτσι στους ομίλους του Europa League.

Μεγάλη πρόκριση κατάφερε να πάρει η Σεντ Γκάλεν στους ομίλους του Europa League καθώς μετά την ισοπαλία της με την Σπαρτάκ Μόσχας με 1-1 στην Ελβετία, κατάφερε να πάρει μεγάλη νίκη με 4-2 στη Ρωσία και να προκριθεί στην επόμενη φάση.

Μόλις στο πρώτο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Οζμπίλιθ, ωστόσο μέχρι το ημίχρονο οι Ελβετοί έφτασαν σε τρία τέρματα για να «καθαρίσουν» με την πρόκριση.

Στο 17’ ο Καράνοβιτς έκανε το 1-1 για να ολοκληρώσει ο ίδιος την ανατροπή στο 32’ κάνοντας το 2-1. Στο 36’ ήταν η σειρά του Ροντρίγκεζ να βάλει το όνομά του στη λίστα των σκόρερ για το 3-1.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 83’ με τέρμα του Μοβσισιάν, για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Γιανιάτοβιτς στο 88’ και να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

ΣΠΑΡΤΑΚ ΜΟΣΧΑΣ: Πεσιάκοφ, Παρσίβλουκ, Μακέεφ, Κόστα (77’ Κάλστρομ), Ράφαελ Καριόκα, Οζμπίλιθ, Χουράδο, Κομπάροφ, Μπάριος (55’ Γιακόβλεφ), Βάρις (46’ Μοβσισιάν).
ΣΕΝΤ ΓΚΑΛΕΝ: Λοπάρ, Μονταντόν, Μπεσλέ, Νάτερ (68’ Σόνενμπεργκες), Βίτκιεβιτς, Μουτς, Μάτις, Λενιάνι, Γιανιάτοβιτς, Ροντρίγκεζ, Καράνοβιτς (71΄ Κεϊτά).

Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Οριστικό! «Κλείδωσε» για 25 Μαΐου - Σύμφωνη η UEFA
Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ έδωσε τετραήμερο ρεπό στους παίκτες λίγες ώρες μετά την ήττα από τον Άρη
Euroleague: Κρίσιμα παιχνίδια για Παναθηναϊκό, Ολυμπιακό με σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr
Μίλαν: Τελικές επαφές με Λοπετέγι για αντί-Πιόλι