Λύτρωση για Τσέλσι

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε την Σπάρτα Πράγας η Τσέλσι και έτσι πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Ως… αγγαρεία είδε τον επαναληπτικό με την Σπάρτα Πράγας η Τσέλσι και λίγο έλειψε να το πληρώσει ακριβά. Μετά τη νίκη της με 1-0 στην Τσεχία, είδε την αντίπαλό της να προηγείται στο «Στάμφορντ Μπριτζ» με 1-0 με τέρμα του Λαφάτα στο 17’.

Η λύτρωση για την ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ, ήρθε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τέρμα του Αζάρ.

ΤΣΕΛΣΙ: Τσεχ, Κέιχιλ, Τέρι, Αθπιλικουέτα, Μπερτράν, Ραμίρες. Όσκαρ (68'Αζάρ), Μίκελ, Τόρες, Μάτα, Μόουσες.
ΣΠΑΡΤΑ ΠΡΑΓΑΣ: Βάτσλικ, Σβέλντικ, Χιμπς, Ζαποτότσνι, Ματεγιόφσκι, Κρεΐσι, Χόλεκ, Βάτσα, Πρικίλ, Λαφάτα, Κάντλετς (93'Μπέντναρ).