«Καθάρισε» στο τέλος η Ανζί

Στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε η Ανζί το Αννόβερο και έτσι πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Europa League.

Η νίκη της Ανζί με 3-1 στο πρώτο παιχνίδι απέναντι στο Αννόβερο δεν άφησε πολλές ελπίδες στους Σάξονες για να προκριθούν. Παρόλα αυτά, στον επαναληπτικό το πάλεψαν μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Ο Πίντο στο 70’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ωστόσο ο Τραορέ στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε για να «καθαρίσει» για την ομάδα του την πρόκριση.

ΑΝΟΒΕΡΟ: Τζίλερ, Σακάι (84' Σόμπιεχ), Σμιέντεμπαχ (61' Σλάουντραφ), Ντζουρού, Ποκονιόλι (72' Ράους), Σουλτζ, Πίντο, Χούζτι, Κόναν, Αμπντελαουέ, Ντιούφ.
ΑΝΖΙ: Γκαμπούλοφ, Κάρλος, Αστσένκο, Λογκάσοφ, Έβερτον, Ζουσιλέι, Αχμέντοφ, Ντιαρά, Γουίλιαν (67' Τραορέ), Μπουσουφά (79' Γκονζάλες), Ετό'ο.

Βέροια: Ο Πρόδρομος Κουτσούκης ενεπλάκη σε τροχαίο δυστύχημα