5ος Όμιλος: Με το… ζόρι η Στουτγκάρδη

Μπορεί να ηττήθηκε 1-0 από τη Μόλντε, ωστόσο η Στουτγκάρδη προκρίθηκε μετά την ισοπαλία της Στεάουα με την Κοπεγχάγη.

Τα εύκολα, δύσκολα έκανε η Στουτγκάρδη για την τελευταία αγωνιστική. Αυτό γιατί, ήθελε μόνο τη νίκη για να μπορέσει να φτάσει στην επόμενη φάση. Παρόλα αυτά, ηττήθηκε 1-0 από τη Μόλντε και πήρε το… δώρο της Στεάουα που απέσπασε την ισοπαλία απέναντι στην Κοπεγχάγη.

Οι Νορβηγοί, πήραν τη νίκη με τέρμα του Ανγκάν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου της αναμέτρησης που αποδείχθηκε αρκετό.

Πρωτιά για Στεάουα

Την ισοπαλία με 1-1 απέσπασε η Στεάουα Βουκουρεστίου από την Κοπεγχάγη και ταυτόχρονα πήρε την πρώτη θέση του ομίλου. Ο Ρουσέσκου στο 74’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με τον Βετόκελε στο 87’ να κάνει το τελικό 1-1 που δεν αρκούσε στα «λιοντάρια».

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Νάπολι
Παναθηναϊκός: «Στο στόχαστρο ο Αντώνης Παπαδόπουλος της Ντόρτμουντ»
«Στροφή» στους Έλληνες από τις μεγάλες ομάδες της Super League!
ΝΒΑ: Πρόστιμο 25.000 δολαρίων στον Ράσελ