1ος Όμιλος: Βήμα πρόκρισης για Ανζί

Εφόσον δεν λήξει ισόπαλο το Λίβερπουλ – Γιούνγκ Μπόις, τότε η Ανζί θα πάρει και την πρόκριση στους «32» μετά τη νίκη της με 2-0 απέναντι στην Ουντινέζε.

Μία ανάσα μακριά από την πρόκρισή της στους «32» του Europa League βρίσκεται η Ανζί. Η ομάδα της Ρωσίας μπορεί να μην είχε το πιο εύκολο έργο απέναντι στην Ουντινέζε, ωστόσο με δύο γκολ στο τελευταίο 20λεπτο, πήρε τη σημαντική νίκη με 2-0 που τη φέρνει κοντά στην επόμενη φάση.

Ο Σαμπά στο 72’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Γκους Χίντινκ, για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα τρία λεπτά αργότερα από τον Σάμουελ Ετό. Οι «ζέβρες» τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς ο Βίλιανς αποβλήθηκε στο 80’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΑΝΖΙ: Γκαμπούλοφ, Σαμπά (87’ Λαχιγιάλοφ), Ζοάο Κάρλος, Ταγκιρμπέκοφ, Λογκάσοφ, Ζιρκόφ, Ζουσιλέι, Σατόφ, Καρσελά (68’ Τραορέ), Μπουσουφά, Ετό.
ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Μπρκιτς, Ντανίλο, Φαραόνι (57’ Μπάστα (76’ Ρανέγκιε), Ντομίτσι, Αμρέρο (71’ Πασκουάλε), Ερτό, Μπαντού, Περέιρα, Βίλιανς, Ντι Νατάλε, Φαμπρίνι.

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ