Σοκ στο 90’ για Σπόρτινγκ

Τη νίκη με 2-1 απέναντι στη Μέταλιστ πήρε η Σπόρτινγκ με τους Ουκρανούς να μειώνουν για το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Μικρό προβάδισμα πρόκρισης πήρε η Σπόρτινγκ Λισαβόνας απέναντι στη Μέταλιστ για τα ημιτελικά της διοργάνωσης. Τα «λιοντάρια» της Λισαβόνας, επικράτησαν 2-1 στο «Ζοσέ Αλβαλάδε» και πλέον χρειάζεται  τουλάχιστον η ισοπαλία για να πανηγυρίσουν την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Η ομάδα του Ρικάρντο Σα Πίντο, έκανε δυνατό μπάσιμο στο δεύτερο ημίχρονο και έδειχνε ότι «καθάρισε» το παιχνίδι. Ο Ιζμαΐλοφ στο 51’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, για να έρθει ο Ινσούα στο 64’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ να κάνει το 2-0. Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης όμως, ο Ρουί Πατρίτσιο, υπέπεσε σε πέναλτι με τον Κλέιτον Σαβιέ, να μειώνει για το τελικό 2-1 και να αφήνει τα πάντα ανοιχτά για την πρόκριση.

ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΛΙΣΑΒΟΝΑΣ: Ρουί Πατρίτσιο, Ντανιέλ Καρίσο (70’ Νέτο), Πόλγκα, Ζοάο Περέιρα, Ινσούα, Σαντάο, Σχάαρς, Ιζμαΐλοφ (79’ Καρίγιο), Καπέλ (72’ Σουάρεζ), Φερνάντεζ, Φαν Βόλφσβινγκελ.
ΜΕΤΑΛΙΣΤ: Γκοριάνοφ, Βιγιάγκρα, Τορσιλιέρι, Ομπράντοβιτς, Γκεγιέ, Κλέιτον Σαβιέ, Σόσα (94’ Βαλάγιεφ), Τόρες, Μπλάνκο (77’ Μάρλος), Κριστάλδο (66’ Ντέβιτς), Τάισον.

NBA: Δραματική πρόκριση των Σίξερς στα playoffs, «ζωντανοί» οι Μπουλς
Εργκίν Αταμάν: «Έφυγε» από τη ζωή ο πατέρας του - Η ανακοίνωση της ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR
EOKAN: «Καμία ενημέρωση για θετικό δείγμα ποδοσφαιριστή της Εθνικής Ελλάδας»
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ