Υπόθεση δύο λεπτών

Με δύο τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Αϊντχόφεν, κατάφερε να πάρει την ισοπαλία με 2-2 στο «Φελίξ Μπολάρ» από την Λιλ.

Με την ολοκλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού στο «Φελίξ Μπολάρ» τίποτα δεν προϊδέαζε για αυτό που θα ακολουθούσε. Σε εκείνο το σημείο, η Λιλ είχε πάρει προβάδισμα ασφαλείας, καθώς αρχικά ο Γκεγιέ στο 6’ άνοιξε το σκορ για τους «λιλουά», με τον Ντε Μέλο να κάνει το 2-0 στο μισάωρο.

Ωστόσο η Αϊντχόφεν δεν τα παράτησε και στο τελευταίο δεκάλεπτο, κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια. Αρχικά ο Μπούμε μείωσε στο 83’, με τον Τόιβονεν, να κάνει το 2-2, στο αμέσως επόμενο λεπτό και να βάζει σε ρόλο οδηγού την ομάδα του για την πρόκριση στους «16» του Europa League.

ΛΙΛ: Λαντρό, Ντεμπισί (76’ Μπεριά), Βαντάμ (70’ Καμπαγέ), Γκεγιέ, Ντε Μέλο, Ομπράνιακ, Ρόζενχαλ, Έμερσον, Φρο (83’ Ζερβίνιο), Τσεντού, Ντουμόντ
ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ: Ίσακσον, Ροντρίγκεζ, Μπεργκ, Τόιβονεν, Ένχελαρ (67’ Βούιτενς), Λενς (67’ Μπακάλ), Χάτσινσον, Πίετερς, Μπούμα (86’ Μαρσέλο), Ντζούτζακ, Μανόλεφ

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ