«Αοσμο» 0-0 στο Σαν Πάολο

Χωρίς να υπάρξει κάτι ιδιαίτερο στην αναμέτρηση, Νάπολι και Βιγιαρεάλ έμειναν στην λευκή ισοπαλία.

Μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο με την Βιγιαρεάλ να έχει κατοχή της μπάλας και τη Νάπολι να παίζει την κόντρα (χωρίς τον Χάρνικ όμως). Το δίδυμο Νίλμαρ/Ρόσι αναστατώνει αρκετές φορές τους τρείς μπακ των Ναπολιτάνων( στο 3-5-2 του Ματσάρι) αλλά δεν ανησυχεί σχεδόν καθόλου τον Ντε Σάνκτις. Και στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό παρέμεινε ίδιο με την γηπεδούχο να δείχνει πιό φρέσκια μετά και την είσοδο του Χάμσικ αλλά να μην μπορεί να σημειώσει γκολ από τις λιγοστές πάντως ευκαιρίες που δημιούργησε. Το τελικό 0-0 ήταν μάλλον δίκαιο σε ματς με λίγες φάσεις.

ΝΑΠΟΛΙ:Ντε Σάνκτις, Αρόνικα, Καμπανιάρο, Κριμπάρι, Ντοσένα, Γκαργκάνο(78’ Σόσα),Γεμπντά(68’ Πατσιέντσα), Μάτζο, Λαβέτσι, Καβάνι, Μασκάρα(61’Χάμσικ)

BIΓΙΑΡΕΑΛ: Λόπες ,Μάριο, Καπντεβίλα, Γκονζάλο, Μουσάσιο, Μπρούνο, Σένα(61’ Μαρτσένα), Καθόρλα(88’ Καταλά), Βαλέρο, Νίλμαρ, Ρόσι (77’ Ρούμπεν)

ΠΑΟΚ - Κλαμπ Μπριζ: Σκληρή ανακοίνωση για περιστατικά μεταπώλησης εισιτηρίων στη ρεβάνς
Παναθηναϊκός AKTOR: Επιβράβευση για τους οπαδούς - Γενική είσοδος με Περιστέρι
Παναθηναϊκός: «Η σελίδα θα γυρίσει... Ο Μπαρτζωκισμός δεν έχει θέση στο ελληνικό μπάσκετ το 2024»
Ολυμπιακή Φλόγα: «Είναι το σύμβολο της ελπίδας» σύμφωνα με τον Μπαχ