Ανατροπή με… ψυχή για Αννόβερο

Στα τελευταία λεπτά κατάφερε να πετύχει δύο γκολ το Αννόβερο και να επικρατήσει 2-1 της Κλαμπ Μπριζ στη Γερμανία.

Μικρό προβάδισμα πρόκρισης για την επόμενη φάση του Europa League πήρε το Αννόβερο που έκανε την ανατροπή απέναντι στην Κλαμπ Μπριζ, επικρατώντας 2-1 στη Γερμανία. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με κεφαλιά του Λεστιέν στο 51’.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν τα παράτησαν και στο 73’ ο Σόμπιχ έφερε το παιχνίδι στα ίσια, έχοντας μπει στο παιχνίδι, πέντε λεπτά αργότερα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Σλάουντραφ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 80’.

ΑΝΝΟΒΕΡΟ: Ζίλερ, Πόγκατετζ, Έγκιμαν, Τσερούντολο (76’ Τσαχέντ), Πάντερ, Σμίντεμπαχ, Πίντο (68΄ Σόμπιχ), Στιντλ, Σλάουντραφ, Αμπντελάουε (37’ Ράους), Ντιούφ.
ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ: Κούγιοβιτς, Χέφκενς, Στένμαν, Ντονκ, Ζόρντι, Ρεφαέλοφ, Ζίμλινγκ, Βάθκεθ, Φαν Άκερ, Ακπάλα, Λεστιέν (74’ Μενιέρ)

Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία