«Τριάρα» με… προβλήματα για Ρούμπιν!

Την πρώτη θέση στο τουρνουά «Μαρμπέλα» κατέκτησε η Ρούμπιν Καζάν, καθώς επιβλήθηκε με 3-1 της Λεχ Πόζναν.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Ρώσους ήταν ο Μάρτιντς, ο οποίος σκόραρε δις, ωστόσο, στο 51’ αποβλήθηκε, ωστόσο δεν υπάρχει κίνδυνος να χάσει το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό στο «Λουζνίκι» για τους «32» του Europa League, καθώς η τιμωρία του θα είναι για το πρωτάθλημα της Ρωσίας. Παράλληλα, ανάλογο κίνδυνο αντιμετωπίζει και ο Σαρόνοφ, ο οποίος αποβλήθηκε στο 58’.

Σε περίπτωση που ο διαιτητής της αναμέτρησης αναφέρει στο φύλλο αγώνα τις δύο αποβολές και σταλεί στην Ομοσπονδία της Ρωσίας, τότε οι δύο ποδοσφαιριστές δεν θα μπορέσουν να δώσουν το «παρών» στο πρώτο ματς του ρώσικου πρωταθλήματος.

Όσον αφορά στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Νιγηριανός άσος άνοιξε το σκορ μόλις στο 12’ ωστόσο στο 20’ ο Ρούνεφ της Λεχ έφερε το ματς στα ίσια (1-1) στο 20’. Όμως, εννέα λεπτά αργότερα και πάλι ο Μάρτινς σκόραρε για την Ρούμπιν, διαμορφώνοντας το 2-1, αποτέλεσμα που οδηγήθηκαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος, ο Οραζακέντοφ τέσσερα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο – είχε αντικαταστήσει στο 62’ τον Ντιαντιούν – ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1.

Ρούμπιν: Χαγκίγκι, Ανσάλντι (72’ Α. Ντζαλίλοφ), Νάβας (69’ Κβερκβέλια), Σαρόνοφ (58’ Μποτσέτι), Κουζμίν (69’ Ουστίνοφ), Νάτσο (62’ Κίσλιακ), Νεμόφ (62’ Μπιστρόφ), Μάρτινς (55’ Ριαζάντσεφ), Ρ. Εμερένκο (65’ Μποτσάροφ), Καραντενίζ (65’ Τζόναθαν), Ντιαντιούν (62’ Οραζακέντοφ).

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ