5ος Όμιλος: Λύτρωση με Γκαρμάς για Ντιναμό

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε τη νίκη η Ντιναμό Κιέβου απέναντι στην Μπεσίκτας και έκανε σημαντικό βήμα πρόκρισης.

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε η Ντιναμό Κιέβου στο «Βαλερί Λομπανόφσκι» όπου φιλοξένησε την Μπεσίκτας για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Οι ευκαιρίες που δημιούργησε όμως, δεν βρήκαν στόχο και έτσι χρειάστηκε ένα γκολ του Γκαρμάς στο 94’ για να επικρατήσει και να λυτρωθεί. Έτσι οι Ουκρανοί βρίσκονται στην 2η θέση του ομίλου ξεπερνώντας την Μπεσίκτας.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ: Σοφκόφσκι, Μπετάο, Ποπόφ, Μίκαλικ, Βουκόγεβιτς, Γκαρμάς, Γκούσεφ, Σεφτσένκο, Γιαρμολένκο (82’ Ντουντού), Μιλέφσκι (60’ Αλίγιεφ), Μπράουν
ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ: Γκιόνεν, Κοϊμπάσι, Σίβοκ, Κορκμάζ, Κουαρέσμα (93’ Κάβλακ), Χίλμπερτ, Αουρέλιο, Ουισάλ, Σιμάο, Ερνστ, Έντου (72’ Χολόσκο)

Εύκολο έργο είχε η Στόουκ στο «Μπριτάνια» απέναντι στην Μακάμπι Τελ Αβίβ, της οποίας και επικράτησε με 3-0 από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Έτσι η ομάδα του Τόνι Πούλις παρέμεινε στην πρώτη θέση του ομίλου, και ουσιαστικά θέλει ακόμα μία νίκη για να προκριθεί.

Ο Τζόουνς στο 12’ άνοιξε το σκορ για τους Άγγλους, με τον Ζερόμ να κάνει το 2-0 στο 24’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Σότον στο 32’.

Από εκεί και πέρα υπήρξαν δύο αποβολές. Αρχικά στο 43’ ο Ζερόμ αποβλήθηκε για τους γηπεδούχους, με τον Ζιβ να τον ακολουθεί στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

ΣΤΟΟΥΚ: Σόρενσεν, Χουτ (76’ Γουόλτερς), Σόουκρος, Άπσον, Σότον, Γουίλσον (61’ Γουίλκισον), Ντιαό, Γουάιτχεντ, Ζερόμ, Εθέρινγκτον (79’ Παλάσιος), Τζόουνς
ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ: Χαΐμοφ, Σαμπάν, Ζιβ, Παβίσεβιτς (64’ Βερέντ), Πούντσετς, Ισραΐλεβιτς (75’ Μίκα), Μεντουντζιανίν, Κονατέ, Γεϊνί, Νταχάν, Ατάρ (42’ Κολαούτι)

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.

Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη