8ος Όμιλος: Ζωντανή στο… 100’!

Με τέρμα του Γουντ στο 100’(!) η Μπέρμιγχαμ πέρασε νικηφόρα με 2-1 από την έδρα της Κλαμπ Μπριζ και έμεινε ζωντανή.

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι που χρειάστηκαν δέκα λεπτά καθυστερήσεων, η Μπέρμιγχαμ κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ απέναντι στην Κλαμπ Μπριζ και να πάρει μία πολύ σημαντική νίκη με 2-1.

Οι Βέλγοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 3’ με τέρμα του Ακπάλα μπήκαν μπροστά στο σκορ. Πριν από το ημίχρονο όμως ο Μέρφι, ισοφάρισε για την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρξαν αρκετές καθυστερήσεις και έτσι ο Γουντ στο 100’ της αναμέτρησης έδωσε τη νίκη στην ομάδα του που την φέρνει στην 1η θέση της βαθμολογίας, μαζί με την σημερινή της αντίπαλο.

ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ: Κούσεμανς, Χέγκλι, Άλεμπακ, Ντονκ, Ζίμλινγκ, Ρεφαέλοφ (63’ Μένιερ), Ντιράρ, Μπλοντέλ (82’ Ντεσλίντερ), Οντίντζα, Ντε Γιόνγκε (61’ Βανστενίστε), Ακπάλα
ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ: Μάιχιλ, Μέρφι, Κάλντγουελ, Ιμπάνιεθ (90’ Ρίτζγουελ), Μπούρκε, Ντο, Έλιοτ, Φάχι, Σπέκτορ, Ρούνεϊ (73’ Γουντ), Ζίγκιτς (73’ Κινγκ)

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση της Μάριμπορ με την Μπράγκα, κάτι που δεν βολεύει καμία από τις δύο ομάδες, καθώς βρίσκονται στην 3η και 4η θέση. Ο Ιμπραΐμι έβαλε νωρίς μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους (13’), ωστόσο σε ένα κομβικό σημείο της αναμέτρησης, ο Έλντερσον ισοφάρισε στο 44’ για τους περυσινούς φιναλίστ.

ΜΑΡΙΜΠΟΡ: Χαντάνοβιτς, Πότοκαρ, Τρακόφσκι, Αργκούς, Μίλετς, Μεζγκά, Ιμπραΐμι, Λέσιακ, Μερτέλι, Μάρκος (74’ Μπέριτς), Βόλας (85’ Βελικόνια)
ΜΠΡΑΓΚΑ: Κιμ, Έβερτον, Μπαϊάνο, Έλντερσον, Βινίσιους, Μοσορό (72’ Πάουλο Σέζαρ), Νταμάλ, Βιάνα, Μπαρμπόσα (67’ Σαλίνο), Λίμα, Άλαν

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.

Λίβερπουλ: Θέλει Σλοτ στη θέση του Κλοπ ο Φαν Ντάικ
Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ