11ος όμιλος: Καθάρισαν τα φαβορί!

Τον τίτλο του φαβορί του 11ου ομίλου επιβεβαίωσαν οι Τβέντε και Φούλαμ, αφού επικρατώντας με 4-1 εντός της Βίσλα Κρακοβίας και 2-0 εκτός της Οντένσε αντίστοιχα, απέκτησαν σαφές προβάδισμα πρόκρισης στην επόμενη φάση του Europa League.

Τι και αν οι Πολωνοί έκαναν το λάθος να… προηγηθούν με τον Μπιτόν στο 9΄, η Τβέντε στη συνέχεια τους σκόρπισε στους τέσσερις ανέμους και με ισάριθμα τέρματα των Ντε Γιονκ (32΄), Γιάνκο (46΄, 57΄) και Γιάνσεν (80΄) έφθασε στο τρίποντο, παραμένοντας παράλληλα στην πρώτη θέση του ομίλου.

Εκεί, που ισοβαθμεί με τη Φούλαμ (4β.), για την οποία… καθάρισε ο Άντριου Τζόνσον. Ο Αμερικανός επιθετικός… σκότωσε την Οντένσε με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (36΄, 88΄), χαρίζοντας έτσι το πολύτιμο τρίποντο στους Άγγλους. Οι Δανοί τελείωσαν την αναμέτρηση με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Τραορέ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Euroleague: Στην 8αδα η Μπασκόνια, "σκότωσε" την Βίρτους απ' το τρίποντο
Youth League: Πέρασε η Μίλαν και παίζει με Ολυμπιακό
Σερέλης: "Θέλουμε να κρατήσουμε την έδρα μας και να πάμε στο Βερολίνο"
Σπανούλης: "Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου"