Τα… χρειάστηκε η Τότεναμ

Οι «πετεινοί» βρέθηκαν πίσω στο σκορ από την Σάμροκ, ωστόσο εντέλει κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 3-1.

Τον… χάρο με τα μάτια είδε η Τότεναμ απέναντι στην ερασιτεχνική Σάμροκ Ρόβερς στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν».

Το «τριφύλλι» κατάφερε να «βγάλει» το πρώτο ημίχρονο χωρίς να δεχτεί γκολ και στο 50’ πήρε το προβάδισμα με τέρμα του Ράις παγώνοντας το Λονδίνο.

Ωστόσο, η χαρά των Ιρλανδών δεν κράτησε για πολύ και σε διάστημα πέντε λεπτών  η Τότεναμ ανέτρεψε την κατάσταση κάνοντας το 3-1. Ο Παβλιουτσένκο με κεφαλιά ισοφάρισε στο 60’, με τον Ντεφό στο αμέσως επόμενο λεπτό με τον ίδιο τρόπο να ολοκληρώνει την ανατροπή.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Ντος Σάντος στο 65’ με την Τότεναμ να «πιάνει» στην κορυφή την Ρουμπίν Καζάν.

TOTENAM: Κουντιτσίνι, Γουόκερ, Τσόρλουκα, Μπασόνγκ, Ρόουζ, Λίβερμορ, Κάρολ Λένον, Τζιοβάνι ντος Σάντος, Ντεφόου, Παβλιουτσένκο.
ΣΑΜΡΟΚ: Μπρους, Σάλιβαν, Σάιβς, Μάρεϊ, Ράις, Ο'Ντόνελ, Πάτερσον, Ντένεχι, Φιν, ΜακΚέιμπ, Τουΐγκ.