Δεν τα κατάφερε η Ομόνοια

Η Ομόνοια δεν μπόρεσε να συνεχίσει τις επιτυχίες των κυπριακών ομάδων στις φετινές ευρωπαϊκές διοργανώσεις, αφού αποκλείστηκε στην Αυστρία από την Σάλτσμπουργκ.

Μπήκε στον αγώνα με 2-1 σκορ, το οποίο εξασφάλισε στο πρώτο ματς, αλλά το γκολ του Χιντερέγκερ στο 51ο λεπτό διαμόρφωσε σκορ πρόκρισης για τους Αυστριακούς. Η ομάδα του Νεόφυτου Λάρκου δεν μπόρεσε να πετύχει κάποιο γκολ, το οποίο θα της έδινε προβάδισμα και μοιραία βρέθηκε εκτός ομίλων του Europa League.

Από μία αποβολή είχαν οι δύο ομάδες και ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες. Συγκεκριμένο στο 71ο λεπτό αντίκρισε δεύτερη κίτρινη ο Πασάνεν, ενώ στο επόμενο λεπτό αποβλήθηκε ο Αβραάλ της Ομόνοιας.

Μεγάλες εκπλήξεις της βραδιάς οι αποκλεισμοί της Ρόμα και Σεβίλλης από Σλόβαν Μπρατισλάβας και Ανόβερο, αντίστοιχα.

Άλλα αποτελέσματα των επαναληπτικών του Europa League (σε παρένθεση τα σκορ των πρώτων αγώνων):

Παρί-Ντιφερντάνζ 2-0 (4-0)
Παρτιζάν-Σάμροκ Ρόβερς 1-2 στην παράταση (1-1)
Σεβίλλη-Ανόβερο 1-1 (1-2)

Ρεάλ Μαδρίτης: Θέμα χρόνου η μαθηματική στέψη της στη LaLiga
Premier League: Με «τριάρα» συνεχίζει πρώτη η Άρσεναλ, νίκη «ανάσα» για τη Νότιγχαμ
Γιάννης Αντετοκούνμπο: «Ακόμα δεν μπορώ να τρέξω! Θα μου πάρει καιρό στο επίπεδο που θέλω»
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Τα δεδομένα για Μαρτίνες και Τίλεμανς ενόψει της ρεβάνς