«Εγώ φταίω για ό,τι έγινε»

Την ευθύνη για την αποτυχία της ομάδας του να προκριθεί στους ομίλους, ανέλαβε ο τεχνικός της Ντιναμό Τιφλίδας, Άλεξ Γκαρθία.

Αναλυτικά, ο Ισπανός προπονητής δήλωσε:

«Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλοί, μπήκαμε δυνατά και σκοράραμε, ενώ είχαμε ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ. Πρέπει να πω ένα ‘ευχαριστώ’ σε όλους τους παίκτες μου για την απόδοσή τους. Χάσαμε την πρόκριση, αλλά τα πήγαμε εξαιρετικά απόψε. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτερο για την ΑΕΚ. Άλλαξε τακτική, έπαιξε καλύτερα και μας ανάγκασε σε λάθη. Όταν ο αντίπαλος σκοράρει δεν είναι σωστό να λέμε ότι φταίει ο ένας ή ο άλλος. Όταν χάνει η ομάδα αυτός που φταίει είναι ο προπονητής και όχι οι παίκτες. Εκείνοι έκαναν το καλύτερο που μπορούσαν. Εμένα πρέπει να κατηγορείτε. Όσο για τις αψιμαχίες, ήταν θέμα συναισθηματικής πίεσης μέσα στο ματς. Δεν είναι κάτι σοβαρό».

Σοκ για την Πάουλα Μπαντόσα: Ξέσπασε σε κλάματα στην αγκαλιά της Σαμπαλένκα (vid)
Οι προκρίσεις Ολυμπιακού και ΠΑΟΚ στα ημιτελικά του Conference League «κρίνονται» στην COSMOTE TV
Για πρώτη φορά στην Ελλάδα 115 εκατομμύρια ευρώ από το Eurojackpot – Αύριο στις 21:00 η κλήρωση
Φώτης Ιωαννίδης: Ένας «γίγαντας» για τον φορ του Παναθηναϊκού - «Τον θέλει και η Γιουβέντους»