Ανατροπή για Ομόνοια!

Τη νίκη με 2-1 απέναντι στην Σάλτσμπουργκ πήρε η Ομόνοια που διατηρεί τις ελπίδες της για πρόκριση.

Με τον χειρότερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε την αναμέτρηση της απέναντι στην Σάλτσμπουργκ η Ομόνοια. Η ομάδα της Λευκωσίας βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 3’ με τέρμα του Αλάν.

Ωστόσο φαίνεται πως δεν απογοητεύτηκε και με ηρεμία, έφτασε στην ανατροπή παίρνοντας προβάδισμα για την πρόκριση, επικρατώντας με 2-1.

Αρχικά ο Φρέντι στο 35’ ισοφάρισε για το «τριφύλλι» με τον Λεάντρο να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Στα άλλα παιχνίδια ισχυρό προβάδισμα πήρε η Αούστρια Βιέννης που επικράτησε με 3-1 της Γκαζ Μεντάν από την Ρουμανία, ενώ την έκπληξη έκανε η Αάλεσουντ που νίκησε με 2-1 της Άλκμααρ στην Νορβηγία.

Η Ντιναμό Κιέβου δείχνει να παίρνει το εισιτήριο για τους ομίλους, καθώς πέρασε νικηφόρα με 2-1 από την Βουλγαρία και την έδρα της Λίτεξ Λόβετς. Η ουκρανική Βόρσκλα Πόλταβα επικράτησε της Ντιναμό Βουκουρεστίου με 2-1.

NBA: Οι Πέλικανς απέκλεισαν τους Κινγκς του Βεζένκοφ – Τα ζευγάρια των playoffs
Ισπανία: Clasico από… χρυσάφι