Αδίκησε τον εαυτό της η Ελλάδα, 2-2 με Σκόπια

Συντάκτης: Ελένη Ανδρέου Δημοσίευση: Τετάρτη, 04 Απριλίου 2012 16.55

Ούτε για την 7η αγωνιστική των προκριματικών του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος γυναικών, κατάφερε να πάρει τη νίκη η Εθνική, η οποία παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στα Σκόπια.

Αρκετά καλή εμφάνιση έκανε στο Στάδιο της Νέας Σμύρνης η Εθνική ομάδα της Ελλάδας απέναντι στην αντίστοιχη των Σκοπίων, ωστόσο αυτό δεν εμφανίστηκε αρκετό για να πάρει και τη νίκη.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 και έτσι η Εθνική μας ομάδα παρέμεινε χωρίς νίκη και στο 7ο της παιχνίδι για τα προκριματικά. Οι Σκοπιανές μπήκαν δυνατά  στον αγωνιστικό χώρο και στο 24’ με τη Ρόκι πήραν το προβάδισμα.

Από εκεί και πέρα όμως, η Ελλάδα πίεσε ασφυκτικά και έτσι κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση άμεσα και στο 33’ η Μήτκου ισοφάρισε για την ομάδα μας. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου όμως, οι φιλοξενούμενες πήραν εκ νέου το προβάδισμα, όταν η Ρόκι και πάλι έκανε το 2-1 στο 41’.

Στην επανάληψη, η Ελλάδα μπήκε δυνατά και οι αλλαγές που έκανε απέφερε καρπούς, καθώς το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από την Μοσχοφίδου στο 59’ η οποία ύστερα από σέντρα της Παντελιάδου έκανε την κεφαλιά, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Κατηγορία: Γυναικών