Τα αποτελέσματα της ΕΠΣΠ

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 23 Ιανουαρίου 2011 20.46

Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (23/1), όλα τα παιχνίδια  στις τρεις κατηγορίες των τοπικών ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων του Πειραιά.

Στον 1ο Όμιλο της Α' Κατηγορίας,η Ελλάς Ποντίων νίκησε εκτός έδρας τη Θύελλα Μοσχάτου με 0-1, και παρέμεινε πρώτη με 7 βαθμούς από το 2ο της βαθμολογίας Ερμή Κορυδαλλού. Στο μεγάλο ντέρμπι του ομίλου, ο Μαύρος Αετός επικράτησε του Φαληρικού με 2-3, και με αυτός τον τρόπο τον πλησίασε στην 3η θέση, αφού μείωσε τη διαφορά στους 2 βαθμούς.
Στο 2ο Όμιλο, ήττα- έκπληξη υπέστη η πρωτοπόρος Ολυμπιάδα από την Ένωση Απόλλωνα Ακράτητου με 1-0. Στο μεγάλο παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής η Δόξα Πειραιά «πέρασε» από τον Καραβά με 0-1.
Στη Β’ κατηγορία της ΕΠΣΠ, και συγκεκριμένα στον 1ο όμιλο, ο Αχιλλέας είναι πλέον πρώτος στη βαθμολογία, έπειτα από την εκτός έδρας νίκη του με τη Χαλκηδόνα, εκμεταλλευόμενος το  1-1 στο ντέρμπι μεταξύ Φοίνικα Αγίας Σοφίας και Οδηγήτριας.
Πρώτος με ισοβαθμία συνεχίζει να είναι στη Β2 κατηγορία ο Ήφαιστος, που νίκησε 2-0 τον Πανφαληρικό. «Άλμα» πραγματοποίησε η Ειρήνη 2005, επικρατώντας εκτός έδρας του Πολυκράτη με 2-1.
Τέλος, για τη Γ’ Κατηγορία της ΕΠΣΠ, λευκή ισοπαλία ήταν το αποτέλεσμα στο ντέρμπι κορυφής μεταξύ Αστέρα Νικαίας και Πυθαγόρα. Αυτό το εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο ο Δίας Κορυδαλλού, που πέρασε στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, «συντρίβοντας» με 5-0 την Αρμενική.

 

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα στις κατηγορίες της ΕΠΣ Πειραιά:


Α Κατηγορία-1ος Όμιλος


Σαλαμινομάχοι- Πανεαπολικός   2-2

Νίκη Ρέντη-Νέο Ικόνιο   3-1

Θύελλα Μοσχάτου-Ελλάς Ποντίων   0-1

Νέοι Δραπετσώνας-Χαραυγή   1-3

Ερμής Κορυδαλλού-ΑΕ Αίγινας    2-0

Φαληρικός-Μαύρος Αετός   2-3

ΑΕ Σαλαμίνας-Ολυμπιακός Καμινίων   4-0


Α Κατηγορία- 2ος  Όμιλος


Αετός Κορυδαλλού-Αμπελακιακός    1-1

Νέοι Ευγενείας-ΑΟ Καστέλα   1-0

ΑΟ Καραβάς-Δόξα Πειραιά   0-1

Αμφιάλη-Περαμαικός      2-3

ΑΕ Νέου Φαλήρου-Ατρόμητος Κερατσινίου      4-0

Ένωση Απόλλωνα Ακράτητου Ρέντη-Ολυμπιάδα   0-1

Ίκαρος Καλλιθέας.-Αργοναύτης    2-2


Β Κατηγορία- 1ος Όμιλος


ΑΟΚ Φαλήρου-Κένταυρος   1-1

Οδηγήτρια-Φοίνικας Αγ. Σοφίας   1-1

ΑΣ Δραπετσώνα-Ηρακλής Πειραιά   2-5

Θύελλα Κορυδαλλού-Σπίθα    2-0

Χαλκηδόνα-Αχιλλέας Κορυδαλλού   0-1

Προφήτης Ηλίας-Παντζιτζιφιακός    3-0

ΑΟ Πειραιάς-Πορφύρας    0-1


Β Κατηγορία- 2ος Όμιλος


Πανιώνιος Κερατσινίου-Θησέας   2-2

Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΑΣ Ποντίων   2-0

Αστέρια Δραπετσώνας-ΑΟ Αγίου Δημητρίου   2-1

Πολυκράτης-Ειρήνη 2005   1-2

Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟ Κορυδαλλός   0-2

Ήφαιστος-Πανφαληρικός    2-0


Γ’ Κατηγορία

Μιθριδάτης-ΑΣ Κωφών    6-1

Δίας Κορυδαλλού-Αρμενική   5-0

Αστέρας Κερατσινίου-Κύπρος Κορυδαλλού   1-1

Φίλαθλοι-Δάφνη    2-1

Αστέρας Νικαίας-Πυθαγόρας   0-0

ΑΕ Νεάπολη-Χατζηκυριάκειο   2-1

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.