Ολυμπιάδα – Περαμαϊκός 4-3

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 13 Φεβρουαρίου 2011 23.43

Τα επεισόδια που διαδραματίστηκαν με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, στιγμάτισαν τον αγώνα, ανάμεσα στην Ολυμπιάδα και τον Περαμαϊκό.

Η έτσι κι αλλιώς σημαντική νίκη των γηπεδούχων επί των φιλοξενούμενων με σκορ 4-3, πέρασε σε δεύτερη μοίρα, αφού μετά το σφύριγμα της λήξη του πρώτου 45λεπτου, και για δέκα λεπτά, ο αγωνιστικός χώρος μετατράπηκε σε ρινγκ. Οι μπουνιές και οι κλωτσιές έδιναν κι έπαιρναν με τους λιγοστούς αστυνομικούς που υπήρχαν στο γήπεδο να μην μπορούν να επέμβουν. Η κατάσταση εκτονώθηκε, όταν στο γήπεδο έφτασε μια διμοιρία των ΜΑΤ.
Στο αγωνιστικό μέρος, τα γκολ της Ολυμπιάδας, πέτυχαν οι Ξανθόπουλος (4΄), Αχλαδιώτης (46΄, 73) και Δακουτρός (82΄).
Για την ομάδα του Περάματος, σκόραραν οι Πετρόπουλος (29΄), Συράκος (62΄πεν., 90΄).

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ: Μανέας, Μέτος (70΄ Δκαουτρός) Κανελόπουλος), Στανόγιεβιτς (46΄ Κανελόπουλος, Ψιλοπάτης, Τσολάκος, Μπαλαλής, Μπουσάτι, Αχλαδιώτης, Ασίκογλου, Σκαρτάδος (65΄ Τσιρτσίκος), Ξανθόπουλος.
ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ: Ξαγοράρης, Φωτεινάκης (60΄ λ.τ. Κατσικούδης), Αγγελετάκης, Γεωργανής,Παπακαλοδούκας Π., Αλευρομάγειρας, Τάγκας, Σπαρίδης (62΄ Νίκου), Πετρόπουλος, Συράκος,Παπακαλοδούκας Α.