Χωρίς ελπίδες ο Καππαδοκικός

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Παρασκευή, 27 Μαίου 2011 09.51

Ολοκληρώθηκε ο δεύτερος αγώνας των μπαράζ ανόδου της Β’ κατηγορίας Καρδίτσας με τον Καππαδοκικό να παίρνει τη νίκη κόντρα στον Διαγόρα Αμπελικού με το ευρύ 4-0.

Ο Καππαδοκικός επικράτησε εύκολα του Διαγόρα στο παιχνίδι της Πέμπτης (26/5) καθώς προηγήθηκε στο ημίχρονο μετά το γκολ του Ζιλφιγγαρίδη, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο σκόραρε ακόμα τρία γκολ με τους Τσιτόγλου και Ασλάνογλου Δ., ο οποίος πέτυχε δύο τέρματα.

Η λήξη του παιχνιδιού άφησε μια «πικρή γεύση» στην ομάδα του Καππαδοκικού καθώς παρά την νίκη, μετά την βαριά ήττα τους από τον Ατρόμητο Γεωργικού με 5-1 στην πρώτη αγωνιστική των μπαράζ, οι πιθανότητες της για την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία δεν είναι μεγάλες.

Το τελευταίο παιχνίδι των μπαράζ θα γίνει την Κυριακή 29 Μαΐου στις 17:30 μ.μ. ανάμεσα στον Ατρόμητο Γεωργικού και τον Διαγόρα Αμπελικού.