Επιτυχημένα τα «Φιλίππεια 2011»

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Δευτέρα, 02 Μαίου 2011 22.57

Με απόλυτη επιτυχία διεξήχθη το 11ο τουρνουά «Φιλίππεια 2011» που διοργάνωσαν στις 27-28 Απριλίου 2011 ο Κεραυνός Κρηνίδων σε συνεργασία με το Δήμο Καβάλας και τη ΔΗΜΩΦΕΛΕΙΑ.

Περίπου 600 παιδιά, από την Καβάλα αλλά και τους γύρω νομούς (Ξάνθη, Σέρρες, Δράμα), έδειξαν το ταλέντο τους για δύο μέρες στα γήπεδα Κρηνίδων και Αμυγδαλεώνα. Έγιναν συνολικά 88 παιχνίδια (48 την πρώτη μέρα και 40 στην τελική φάση) και ακολούθησε, στο γήπεδο των Κρηνίδων, η τελετή λήξης που περιελάμβανε την καθιερωμένη παρέλαση όλων των αποστολών και τις απονομές αναμνηστικών διπλωμάτων αλλά και Κυπέλλων.

Τα ειδικά βραβεία

ΠΡΩΤΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

Κατηγορία τζούνιορ (βραβείο «Σαρόγλου): Αναστασουλάκης (Βιστωνίδα), Τουρατζίδης (Βιστωνίδα), Σιψής (Πανσερραϊκός) από 4 γκολ
Κατηγορία προπαίδων (βραβείο «Δημητρόπουλος»): Φώτης Τζεβελέκης (Βιστωνίδα) με 7 γκολ
Κατηγορία παίδων (Βραβείο «Φύσσαρης»): Πρόδρομος Αθανασιάδης (ΑΕ Καβάλας) με 5 γκολ

ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

Κατηγορία τζούνιορ: Στράτος Λυκάκης (ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα)
Κατηγορία προπαίδων: Γ. Αναγνώστου (Πανσερραϊκός)
Κατηγορία παίδων: Β. Χατζηθεοδώρου (ΑΕ Καβάλας)

Βραβείο Fair Play «Ιάκωβος Ελευθεριάδης»: Α.Ο. Βιστωνίδα

ΜVP «Άννα Τσαπανίδου»: Δημήτρης Τζιτζιφάκος (Νέστος Χρυσούπολης)

Το πανόραμα της διοργάνωσης

1η ΜΕΡΑ (27/4/2011)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  ΤΖΟΥΝΙΟΡ (2001)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Κεραυνός- Φίλιππος Δράμας 0-1
Κεραυνός-Προσοτσάνη 6-1
Φίλιππος Δράμας- Προσοτσάνη 0-1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πανσερραϊκός- Νέστος 1-0
Πανσερραϊκός- Αθλητές 3-0
Νέστος- Αθλητές  1-3

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Βιστωνίδας-Δόξα Δράμας 2-0
ΑΟ Βιστωνίδας- Βρασίδας 7-0
Δόξα Δράμας- Βρασίδας  6-0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Δόξα Λυδίας- ΑΕ Καβάλας   1-1 (1-2πεν)
Δόξα Λυδίας- ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα    0-0 (1-2πεν)
ΑΕ Καβάλας- ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα  1-4

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ (2000)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Κεραυνός- Φίλιππος Δράμας   0-0 (0-2πεν)
Κεραυνός- Βυζάντιο  0-4
Φίλιππος Δράμας- Βυζάντιο   1-1 (2-1πεν)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πανσερραϊκός- Αγ. Αθανάσιος  1-0
Πανσερραϊκός –Ακαδημία Ελπίδες/Ν.Γαλαξίας 0-0 (2-1πεν)
Αγ. Αθανάσιος- Ακαδημία Ελπίδες/Ν.Γαλαξίας 0-2

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Βιστωνίδας- Βρασίδας  1-0
ΑΟ Βιστωνίδας- ΑΠΟ Ξάνθης  4-0
Βρασίδας- ΑΠΟ Ξάνθης 1-0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Πλατανιάς- ΑΕ Καβάλας  0-1
Άρης Πλατανιάς- Ορφέας Ξάνθης  0-1
ΑΕ Καβάλας- Ορφέας Ξάνθης  0-0 (1-0πεν)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ (1998-1999)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Κεραυνός- Φίλιππος Δράμας  1-0
Κεραυνός- Προσοτσάνη  0-2
Προσοτσάνη- Βυζάντιο 1-1 (2-1πεν)
Φίλιππος –Βυζάντιο  0-2
Φίλιππος –Προσοτσάνη  1-2
Κεραυνός –Βυζάντιο  1-0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πανσερραϊκός- Αθλητές  0-1
Πανσερραϊκός ΑΟ Βιστωνίδας  0-3
Νέστος ΑΟ Βιστωνίδας 1-0
Νέστος- Αθλητές  1-1 (2-4πεν)
ΑΟ Βιστωνίδας- Αθλητές   1-0
Πανσερραϊκός- Νέστος  0-4

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ακαδημία Ελπίδες/Ν.Γαλαξία- Βρασίδας  1-2
Ακαδημία Ελπίδες/Ν.Γαλαξίας- Δόξα Δράμας  1-1 (2-4πεν)
Δόξα Δράμας- Ορφέας Ξάνθης  1-1 (2-4πεν)
Βρασίδας- Ορφέας Ξάνθης  0-1
Βρασίδας- Δόξα Δράμας  0-2
Ακαδημία Ελπίδες/Ν. Γαλαξίας- Ορφέας Ξάνθης 1-1 (2-4πεν)

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Πλατανιάς- ΑΕ Καβάλας  1-2
Άρης Πλατανιάς- ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα  1-2
ΑΠΟ Ξάνθης- ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 1-0
ΑΠΟ Ξάνθης- ΑΕ Καβάλας   0-1
ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα- ΑΕ Καβάλας   0-3
Άρης Πλατανιάς- ΑΠΟ Ξάνθης  0-3 α.α.

2η ΜΕΡΑ (28/4)- ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡ  (2001)
ΠΡΩΤΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Κεραυνός –Βιστωνίδα 0-0, 1-2 πεν.
Πανσερραϊκός- ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 1-0
Φίλιππος Δράμας- Δόξα Δράμας 0-2
Αθλητές- Δόξα Λυδίας  2-0
Προσοτσάνη- Βρασίδας Ν. Περάμου 1-1, 2-1 πεν.
Νέστος- ΑΕ Καβάλας  3-0

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

Θέσεις 11-12: Βρασίδας- ΑΕ Καβάλας  1-1, 1-4πεν.
Θέσεις 9-10: Προσοτσάνη- Νέστος: 0-2
Θέσεις 7-8: Φίλιππος Δράμας- Δόξα Λυδίας 1-2
Θέσεις 5-6: Δόξα Δράμας- Αθλητές: 2-0
Θέσεις 3-4 (Μικρός τελικός): Κεραυνός Κρηνίδων –ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 1-2
Θέσεις 1-2 (Τελικός): Πανσερραϊκός- Βιστωνίδα  1-2

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ (2000)
ΠΡΩΤΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Βυζάντιο- ΑΟ Βιστωνίδας 0-4
Πανσερραϊκός- ΑΕ Καβάλας  1-1κ.α., 1-0πεν.
Φίλιππος Δράμας- Βρασίδας Ν. Περάμου 1-0
Ακαδημία Ελπίδες/Ν. Γαλαξίας-Ορφέας Ξάνθης 0-1
Κεραυνός Κρηνίδων- ΑΠΟ Ξάνθης  1-0
ΠΑΜ. Αγίου Αθανασίου- Άρης Πλατανιάς 1-2

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

Θέσεις 11-12: ΠΑΜ Αγίου Αθανασίου- ΑΠΟ Ξάνθης 0-4
Θέσεις 9-10: Κεραυνός –Άρης Πλατανιάς  3-0
Θέσεις 7-8: Βρασίδας- Ακαδημία Ελπίδες/Ν.Γαλαξίας 0-0, 0-2πεν.
Θέσεις 5-6: Φίλιππος Δράμας-Ορφέας Ξάνθης 0-2
Θέσεις 3-4 (Μικρός τελικός): Βυζάντιο- ΑΕ Καβάλας 2-0
Θέσεις 1-2 (Τελικός): Βιστωνίδα- Πανσερραϊκός  1-0

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  ΠΑΙΔΩΝ (1998-1999)
ΠΡΩΤΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Προσοτσάνη –Ορφέας Ξάνθης  0-2
Νέστος- ΑΕ Καβάλας   0-0, 4-5πεν.
Κεραυνός Κρηνίδων- Δόξα Δράμας 1-0
ΑΟ Βιστωνίδας- ΑΠΟ Ξάνθης 1-0
Βυζάντιο –Βρασίδας Ν. Περάμου 1-2
Αθλητές- ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 2-1
Φίλιππος Δράμας- Ακαδημία Ελπίδες/Ν. Γαλαξίας 1-2
Πανσερραϊκός- Άρης Πλατανιάς 1-0

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

Θέσεις 15-16: Φίλιππος Δράμας- Άρης Πλατανιάς 1-0
Θέσεις 13-14: Ακαδημία Ελπίδες/Ν. Γαλαξίας- Πανσερραϊκός 1-0
Θέσεις 11-12: Βυζάντιο –ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 3-3κ.α, 4-2 πεν.
Θέσεις 9-10: Βρασίδας- Αθλητές 1-1, 5-4πεν.
Θέσεις 7-8: Δόξα Δράμας- ΑΠΟ Ξάνθης 1-0
Θέσεις 5-6: Κεραυνός Κρηνίδων- ΑΟ Βιστωνίδας 1-0
Θέσεις 3-4 (Μικρός τελικός): Προσοτσάνη- Νέστος 0-3
Θέσεις 1-2 (Τελικός): Ορφέας Ξάνθης- ΑΕ Καβάλας 1-1, 6-5πεν.

ΚΑΒΑΛΑ: Ντίνα Τσολακίδου

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.