Νίκες για Ποσειδώνα, Κόρακα

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Πέμπτη, 14 Απριλίου 2011 15.17

Νίκη στην εκπνοή κατάφερε να πάρει ο πρωτοπόρος Κόρακας, που επιβλήθηκε με 2-1 της «αξιόμαχης» Φαιστού.

Ο σύλλογος της Πόμπιας προηγήθηκε στο σκορ με τον Ρινακάκη στο 20’, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 55΄με τον Παπαδάκη. Το γκολ της νίκης πέτυχε ο Μαρακομιελάκης στο 87’ που εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας του αντιπάλου, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα.

Στον Καρτερό, ο Ποσειδώνας επικράτησε των Νέων Ηροδότου με 2-1.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Χρονάκη στο 60’, όμως το συγκρότημα του Νίκου Λάμπρου ισοφάρισε στο 75’ με τον Κοσμαδάκη. Το 2-1 διαμόρφωσε ο Ζαχαράκης στο 80’, με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.

Τέλος στο Ατσαλένιο, έγινε το πιο εντυπωσιακό και αμφίρροπο παιχνίδι της ημέρας. Δίας και Τύλισος ήρθαν ισόπαλοι 3-3, σ’ ένα ματς με αποβολές, πέναλτι και γκολ στις καθυστερήσεις.

Ο Δίας προηγήθηκε με 2-0 με γκολ που πέτυχαν οι Λαδουκάκης (13’) και Κιαγιαδάκης (30’), σκορ που έκλεισε το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη, η Τύλισος ανέβασε στροφές, μείωσε στο 55’ με τον Τσαντηράκη και στο 78, ο Κίτσας ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι ισοφαρίζοντας σε 2-2. Στο 90’ ο Μαυρομάτης έβαλε τον Δία και πάλι σε θέση οδηγού και πέντε λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με αυτογκολ ισοφαρίζοντας σε 3-3.