Ειρήνη Π.-Αγ. Δημήτριος 2-3

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Σάββατο, 07 Μαίου 2011 19.38

Ο Άγιος Δημήτριος επιβλήθηκε εκτός έδρας της Ειρήνης Πετρούπολης με 2-3, με τους γηπεδούχους να έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία.

Σε ένα επεισοδιακό, στο φινάλε του, ματς ο Άγιος Δημήτριος κατάφερε να φύγει νικητής από την Πετρούπολη όπου αντιμετώπισε την Ειρήνη, με 2-3. Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που έφτασαν πρώτοι κοντά στο γκολ με τον Μπίτζα όμως να σημαδεύει το δοκάρι του Κελαϊδίτη στο 30’. Οι φιλοξενούμενοι όμως ήταν πιο εύστοχοι και με τον Τιφούδη στο 35’ άνοιξαν το σκορ. Η απάντηση της Ειρήνης δεν άργησε και 5 λεπτά αργότερα με σουτ του Ε. Βαφειάδη έφερε το ματς στα ίσια.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 78’ ο Κωνσταντινίδης κέρδισε πέναλτι και εκτελώντας το ο ίδιος ευστόχησε για το 2-1. Όμως οι γηπεδούχοι έχουν πολλά παράπονα για τη συγκεκριμένη φάση στην οποία ο επόπτης είχε σημειώσει επιθετικό φάουλ αλλά ο διαιτητής την «πήρε πάνω του» και καταλόγισε το πέναλτι. Ως συνέπεια της αναταραχής που ακολούθησε το παιχνίδι διεκόπη περίπου για 7 λεπτά. Λίγα λεπτά μετά την επανέναρξη του ματς και συγκεκριμένα στο 87’ ο Καστρίτης έκανε το 1-3 για να διαμορφώσει στο 89’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι το τελικό 2-3 ο Βαφειάδης Δ.
Οι συνθέσεις

Ειρήνη Πετρούπολης: Λιβανός, Παππάς (77’ Βαφειάδης Δ.), Τσώνης (68’ Κούλλας), Κούρτης, Μαρκολιάς (86’ Αρκιτσαίος), Βαφειάδης Ε., Λιόντος, Μπίτζας, Λάμπρου, Δούμας Π., Χολέβας

Αγ. Δημήτριος: Κελαϊδίτης, Ραφιάς (46’ Κόκκαλης), Καπινιάρης (63’ Μπέλης), Μουρτόγιαννης, Κουμπαρούλης, Σέσκο, Καλουδιώτης, Τιφούδης, Καστρίτης, Κωνσταντινίδης (88’ Καμαρά), Ελευθεριάδης