Ιάσων – Κολωνός 3-2

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 27 Φεβρουαρίου 2011 01.21

Την ήττα με 3-2 γνώρισε ο Κολωνός από τον Ιάσωνα που αν και πρωτοπόρος δυσκολεύτηκε να πάρει την νίκη κόντρα στον ουραγό της βαθμολογίας.

Παρά την δεινή βαθμολογική του θέση, ο Κολωνός, αντιμετώπισε στα ίσα τον πρώτο Ιάσωνα σε ένα παιχνίδι με πολλά γκολ, τα περισσότερα εκ των οποίων σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, και στο οποίο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν από την αρχή με γκολ του Καπελάκη στο 7’. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε μετά από λίγα λεπτά με το γκολ του Θεοδωρακόπουλου στο 15’ ενώ δέκα λεπτά αργότερα πήραν κεφάλι στο σκορ με το τέρμα του Τσάτσα στο 25’.

Το τρίτο και τελευταίο γκολ του Ιάσωνα σημείωσε ο Παπαϊωάννου στο 36’ κάνοντας το 3-1 από το πρώτο κιόλας μέρος του αγώνα ενώ ο Κολωνός προσπάθησε να γυρίσει το αποτέλεσμα με το εύστοχο σουτ του Πυργή στο 75’ αλλά δεν τα κατάφερε καθώς το 3-2 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα δίνοντας τους τρεις βαθμούς στους γηπεδούχους.

Ιάσων: Σαράφης, Κάρο (82’ Κολόνης), Χατζής (57’ Λαρετζάκης), Κένεντι, Καλογιάννης, Θεοδωρακόπουλος, Μανάρας, Τσάτσας (70’ Καλαμίτσας), Παπαϊωάννου, Μαυρομάτης, Λέκας

Κολωνός: Μανιαδάκης, Μαυρόπουλος, Καπελάκης, Τσουναντάς (46’ Καπελάκης Ε.), Μηλιώνης, Δημόπουλος, Εργκίς, Ζέλο, Τσικουγάς, Ηλιάδης (46’ Καπελάκης Ι.), Πυργής (82’ Σταμπολίδης)