Κυπελλούχος Αχαΐας ο Τριταιϊκός

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Τετάρτη, 23 Μαρτίου 2011 22.43

Σε ένα ματς-θρίλερ, ο Τριταιϊκός επικράτησε του Ζαβλανίου στην παράταση με 2-1 και κατέκτησε το Κύπελλο της ΕΠΣ Αχαΐας.

Μόλις στο 8ο λεπτό, ο Τριταιϊκός πήρε προβάδισμα στο σκορ με δυνατό σουτ του Μιχαηλίδη από το ύψος της περιοχής, μετά από ωραία ασίστ του Μπουρλάκη.

Ο Τριταιϊκός έχασε και μεγάλη ευκαιρία για να διπλασιάσει τα τέρματά της με τον Γραματικόπουλο στο 31΄, να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από θέση τετ α τετ. Η ισοφάριση για το Ζαβλάνι ήρθε στο 81΄με σέντρα-σουτ του Τσιάτο.

Η νίκη για τον Τριταιϊκό, ήρθε στο 106΄, όταν μετά από σέντρα του Μπουρλάκη, ο Βλαχάκης με πλασέ στην κίνηση μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Παπαδόπουλου.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήτα ο κ. Αλεξανδρόπουλος.

ΖΑΒΛΑΝΙ:Παπαδόπουλος, Τάκος, Αμπατζής, Μερλής, Βογιατζής, Λάζαρης, Τσιάτο, Ράντος, Ιωάννου (107' Κουρτέσης), Σπυρόπουλος (73' Ντεμάι), Μήτσουλας (63' Πρίφτης).

ΤΡΙΤΑΙΪΚΟΣ: Τσάκωνας, Μιχαηλίδης, Παναγόπουλος, Βλαχάκης, Λιόσης, Κορρές, Μπουρλάκης (113' Σπανός), Βουρλούμης (95' Καλλιβωκάς), Μελετίδης, Γραμματικόπουλος, Μπαζάρογλου (69΄Νικολόπουλος).