Άμυνα – Προφήτης Ηλίας 3-4 (πέναλτι)

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 10 Ιουνίου 2012 21.30

Την άνοδό του στη Β΄ κατηγορία της ΕΠΣΑΝΑ πανηγυρίζει ο Προφήτης Ηλίας, ο οποίος σε αγώνα μπαράζ που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο της Βάρης, νίκησε την Άμυνα στα πέναλτι, με 4-3!

Στην κανονική διάρκεια του αγώνα οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλές με 2-2 και στην ημίωρη παράταση ισόπαλες και πάλι, αλλά με 3-3!

Το σκορ άνοιξε στο 30΄η Άμυνα, με γκολ του Καρυστινού. Στο 38΄ο Χαρίσης, ισοφάρισε σε 1-1, ο οποίος στο 50΄, πέτυχε το 1-2. Είκοσι λεπτά αργότερα, ο Χερμάρι, ισοφάρισε σε 2-2. Στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης, η Άμυνα προηγήθηκε με 3-2, αλλά στο δεύτερο 15λεπτο, ο Προφήτης Ηλίας ισοφάρισε σε 3-3, χάρη στο γκολ του Τούσα.
όπως προαναφέραμε, στη διαδικασία των πέναλτι, επικράτησε ο Προφήτης Ηλίας με 4-3 και προβιβάστηκε στη Β΄ κατηγορία της ΕΠΣΑΝΑ.
Διαιτητής ήταν ο Κασομούλης και βοηθοί του οι Ρουντός και Μπουξμπάουμ.

ΑΜΥΝΑ: Παπαδογεωργάκης, Πουλιόπουλος, Πρασσάς, Νικόπουλος,
Θεοχαρίδης, Κοσκολός, Τζέγια, Καραμάνος, Καρυστινός, Λεμονής, Χερμάρι.
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ: Μηνάς, Γιαμάς, Λύγκος, Τούσα, Πετρογεώργος, Τοντζάλι, Χαρίσης, Κουλοχέρης, Δεληγιάννης, Ντούνης, Γεωργίου.