Ο καταρτισμός των ομίλων στη Δ’ Εθνική

Συντάκτης: Σοφία Λυσιόβα Δημοσίευση: Τετάρτη, 12 Οκτωβρίου 2011 17.55

Αν και υπάρχουν πολλές εκκρεμότητες ακόμη, η Επιτροπή Δ’ Εθνικής προχώρησε την Τετάρτη (12/10) στον καταρτισμό των δέκα ομίλων της κατηγορίας για το 2011-12.

Η σέντρα πάντως του πρωταθλήματος παραμένει, τουλάχιστον με τα τωρινά δεδομένα, στις 30/10. Υπάρχουν σκέψεις για περαιτέρω μετάθεση της έναρξης της Δ’ Εθνικής, μόνο αν προκύψουν νέες καθυστερήσεις στις υποθέσεις που εκκρεμούν. 
Ηρακλής, Ολυμπιακός Βόλου και Καβάλα δεν δήλωσαν ακόμη συμμετοχή, ωστόσο μετά από αίτημα του πρώτου, δόθηκε παράταση ως το Σάββατο 15/10, προκειμένου να το αποφασίσουν. Συμμετοχή δεν δήλωσε ακόμη ο Εορδαϊκός, ο οποίος οδεύει προς διάλυση. Παράλληλα, υπάρχει αναμονή για τον Παναιγιάλειο, ο οποίος έχει προσφύγει στο Διαιτητικό Δικαστήριο, προκειμένου να παραμείνει στη Football League 2, και η εκδίκαση της υπόθεσής του, έχει προγραμματιστεί για τις 18/10. Η Επιτροπή αποφάσισε να του… κρατήσει θέση στον 6ο όμιλο, και να τον συμπεριλάβει στην κλήρωση ως ομάδα Α, εάν δεν έχει βγει έως τότε απόφαση.

Παράλληλα, επειδή οι ομάδες που υποβιβάστηκαν έχουν πολλά χρέη προς την Ομοσπονδία που πρέπει να καταβάλλουν άμεσα, αναμένεται να ληφθεί απόφαση για το πώς θα γίνει αυτό στο επόμενο ΔΣ της ΕΠΟ τις επόμενες ημέρες.

Η μόνη διαφορά σε σχέση με τους περσινούς ομίλους, στους οποίους έχουν συμπεριληφθεί και οι Ηρακλής, Ολυμπιακός Βόλου και Καβάλα, είναι στον 4ο και τον 5ο όμιλο. Επειδή ο 5ος είχε μείνει με μόλις 11 ομάδες, αποφασίστηκε, με τη σύμφωνη γνώμη της ΕΠΣ Τρικάλων, να μετακομίσουν οι Θύελλα Πετρωτού και Τρίκαλα από τον 4ο όμιλο στον 5ο όμιλο. 

 Ο τελικός καταρτισμός των ομίλων έχει ως εξής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ (14 ομάδες)

ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ: Έβρος Σουφλίου, Α. Ε. Νέας Χηλής
ΕΠΣ ΡΟΔΟΠΗΣ: Ελπίδα Σαππών, Αετός Αρριανών
ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ: Ορφέας Ξάνθης, Α. Ε. Ποντίων Ευμοίρου
ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: Α. Ε. Πιερέων 2004, Ορφέας Ελευθερούπολης, Άρης Ακροπόταμου, Καβάλα
ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ: Προσοτσάνη, Α. Ε. Αμπελοκήπων.
ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ: Μ. Αλέξανδρος Ν. Ζίχνης, Εθνικός Σιδηροκάστρου

2ος ΟΜΙΛΟΣ (14 ομάδες)

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ: Απόλλων Αρναίας, Διγενής Λακκώματος
ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: Οδυσσέας Κορδελιού, Εθνικός Σοχού, Καμπανιακός, Αχιλλέας Τριανδρίας, Ολυμπιακός Κυμίνων, Δόξα Πενταλόφου, Μακεδονικός, Ηρακλής
ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ: Α. Ο. Κιλκισιακός, Δόξα Χέρσου, Εθνικός Ν. Αγιονερίου
ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ: ΠΑΟΚ Γιαννιτσών

3ος ΟΜΙΛΟΣ (15 ομάδες)

ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ: Νάουσα, Αλεξάνδρεια, Νίκη Αγκαθιάς, Λευκάδια, ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ: Ακαδημία Πλαταμώνα
ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ: Κοζάνη, Εθνικός Βατερού, Α. Ε. Περδίκκα
ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Πυρσός Γρεβενών, Γρεβενά Αεράτα
ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ: Ακρίτας Αχλάδας
ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ: ΑΓΣ Καστοριάς, Α. Ο. Κάστωρ, Αστραπή Μεσοποταμιάς

4ος ΟΜΙΛΟΣ (13 ομάδες)

ΕΠΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: Πυργετός, Ελασσόνα, Αμπελωνιακός
ΕΠΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: ΑΟ Καρδίτσας, Μουζάκι, Ταυρωπός, Αναγέννηση Καρδίτσας
ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Πύρασος, ΓΣ Αλμυρού, Ολυμπιακός Βόλου
ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ: Αγρότης Λιανοκλαδίου, Καμένα Βούρλα
ΕΠΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ: ΑΠΟΚ Βελούχι

5ος ΟΜΙΛΟΣ (13 ομάδες)

ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: Ολυμπος Κέρκυρας, Κασσιώπη
ΕΠΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ: Θεσπρωτός
ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ: Πίνδος Κόνιτσας
ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑΔΑΣ: Οδυσσέας Νυδρίου, Πρέβεζα, Εθνικός Φιλιππιάδας
ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ: Φιλοθέη Αρτας, Ομόνοια Πέτρας
ΕΠΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ: ΑΕ Μεσολόγγι, Αμφίλοχος 
ΕΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ: Θύελλα Πετρωτού, Τρίκαλα

6ος ΟΜΙΛΟΣ (13 ομάδες)

ΕΠΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ-ΙΘΑΚΗΣ: Εικοσιμία
ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: Τσιλιβή
ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Ατρόμητος Λάππα, Αχαϊκή, Τριταιϊκός, Διαγόρας Βραχνέικων, Θύελλα Πατρών, Παναιγιάλειος
ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ: Αστέρας Αμαλιάδας, ΠΦΟ Πανόπουλου
ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εράνη Φιλιατρών, Πάμισος
ΕΠΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ: Ολυμπιακός Γυθείου

7ος ΟΜΙΛΟΣ (15 ομάδες)

ΕΠΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ: Βρασιές
ΕΠΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ: Ενωση Μιδέας, Παναργειακός, Πόρος, Ερμής Ερμιονίδας
ΕΠΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ: Ατρόμητος Χιλιομοδίου, Κόρινθος
ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ: Λουκίσια, Χαλκίδα, Κύμη
ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ: Θήβα, Δάφνη Ερυθρών, Ενωση Ασπρα Σπίτια
ΕΠΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Μανδραϊκός, Ασπρόπυργος

8ος ΟΜΙΛΟΣ (15 ομάδες)

ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ: Ελπιδοφόρος, Αιγάλεω, Φωστήρας, Αγιαξ Ταύρου, Νέα Ιωνία, ΑΟ Περιστερίου, Αγία Παρασκευή, Τράχωνες, Μελίσσια, Ηλιούπολη
ΕΠΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ: ΑΕ Κως, Ρόδος
ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ: Μύκονος, Πανναξιακός
ΕΠΣ ΣΑΜΟΥ: Καρλόβασι

9ος ΟΜΙΛΟΣ (15 ομάδες)

ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ: Κερατσίνι, Ατρόμητος Πειραιά, Ελλάς Ποντίων, Ολυμπιάδα, Αίας Σαλαμίνας, Εθνικός, Ιωνικός
ΕΠΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Τριγλία Ραφήνας, Αήττητος Σπάτων, Κορωπί, Ολυμπιακός Λαυρίου, Αχαρναϊκός, Κυανούς Αστέρας Βάρης
ΕΠΣ ΛΕΣΒΟΥ: Αιολικός
ΕΠΣ ΧΙΟΥ: ΑΕ Μικρασιατική

1Οος ΟΜΙΛΟΣ (14 ομάδες)

ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ: Μινώταυρος
ΕΠΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Επισκοπή, Ρέθυμνο, Ασή Γωνιά
ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: ΠΑΟ Κρουσσώνα, Γιούχτας, Ατσαλένιος, Ασίτες, Ηρόδοτος, Πατούχας, Ολυμπιακός Χερσονήσου, Ζαρός
ΕΠΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ: Αγιος Νικόλαος, Αναγέννηση Ιεράπετρας

Κατηγορία: Δ΄Εθνική
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.