Αήττητος-Σαρωνικός 5-2

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 15 Μαίου 2011 18.51

Με θριαμβευτική νίκη με 5-2 επί του Σαρωνικού Αίγινας, ολοκλήρωσε τη χρονιά ο Αήττητος Σπάτων, το πλαίσιο της 30ής και τελευταίας αγωνιστικής του 9ου Ομίλου.

Ο Σαρωνικός κατάφερε να προηγηθεί στο 10΄με πλασέ του Καγιώργη, αλλά το ημίχρονο έκλεισε 1-1 με γκολ για τους γηπεδούχους, από σουτ του Μπασινά, λίγο πριν τη λήξη στο 41΄.

Στο 54΄αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους ο Μπιζιώτας (με 2η κίτρινη) και με πέναλτι ο Μένιος, στο ίδιο λεπτό, έδωσε προβάδισμα στον Αήττητο.  Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την αριθμητική τους υπεροχή και σημείωσαν και τρίτο γκολ στο 65΄με κεφαλιά του Παπαδά.  Στο 76΄ήταν η σειρά του Ρίζου, που με σουτ έκανε το 4-1. Ο Ψάρρης στο 80’ μείωσε σε 4-2 με σουτ, αλλά λίγο πριν το τέλος ο Παπαδάς με σουτ, διαμόρφωσε το τελικό 5-2 για τους γηπεδούχους.

Διαιτητής: Ψύχουλας (ΣΔ Εύβοιας)

ΑΗΤΤΗΤΟΣ: Μένιος, Μπερέτας (70' Γαλάνης), Μαρινάκης (70' Λάππας), Μηλιώνης, Τσαλδάρης, Τούντας, Κάππος, Μπασινάς, Τσιαβάκος (60' Μπουτσάι), Παπαδάς, Ρίζος.

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ: Γεωργακόπουλος, Δελής (46' Χατζηράπτης), Ξενιτόπουλος, Λούβαρης, Τσάνης, Μπιζιώτας, Ανταλής (77' Τριγάζης), Τύρπος, Πατούχος (57' Δρυμωνίτης), Ψάρρης, Καγιώργης.