Ολυμπιακός Λαυρίου-Ωρωπός 3-0

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 20 Μαρτίου 2011 19.28

Με 3-0 επικράτησε ο Ολυμπιακός Λαυρίου  του Ωρωπού, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο Β’ ημίχρονο.

Στην αρχή του Β΄ημιχρόνου, στο 48’ ο Βελετάκος  άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με τον Γκολόσι στο 54΄να διπλασιάζει τα γκολ για το Λαύριο.
Στο 63΄ο Γιαχάεβ είχε την ευκαιρία να πετύχει και τρίτο γκολ, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι και χτύπησε στο δοκάρι. Τελικά το τρίτο γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε στο 80΄με τον Πάλλη, ενώ πριν ο Ωρωπός είχε την ευκαιρία να μειώσει, αλλά στην απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Παπαδόπουλου, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι.

Διαιτητής: Δημητρόπουλος (Δυτ. Αττικής)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μπότος, Πετρίδης, Τσοπανάκης, Μούργος, Μπεριάνης, Αναγνώστου (78' Αγγελίδης), Α. Γιαχάεβ, Γκολόσι (73' Δομάζος), Ζουμάς (72' Πάλλης), Βελετάκος, Β. Γιαχάεβ

ΩΡΩΠΟΣ: Μπεκίρης, Γαλανόπουλος, Κολοφώτης (70' Γιακουμέλος), Κατερίνης, Τασόπουλος, Μαρκίδης (52΄Νικολάου), Σκιαβαράς, Δημητρίου, Στεφανής, Παπαδόπουλος, Καζάκος (60΄ Μήτσης)