Χαλκίδα - Πόρος 2-1

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 01 Απριλίου 2012 19.58

Μπορεί να προηγήθηκε ο Πόρος στην έδρα της Χαλκίδας, αλλά οι Ευβοιώτες κατάφεραν να πάρουν δύσκολα τη νίκη με 2-1, «σκαρφαλώνοντας» στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Αιφνιδίασαν οι παίκτες του Πόρου και πήραν προβάδισμα στο 27’, όταν ο Μετζιάνι έκανε το 1-0. Η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε πολύ ωστόσο, αφού τρία λεπτά αργότερα ο Καρακατσάνης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-1, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο.

Στο 68’ ο Καφαντάρης διαμόρφωσε το τελικό 2-1, χαρίζοντας τους πολύτιμους βαθμούς της νίκης στους γηπεδούχους.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ: Τοπαλίδης, Καλλιμάνης, Τούρλας (65' Τσίγκρος), Πέτσης, Καφαντάρης, Μπιρμπίλι, Μανιάτης, Ταυταρίδης (46' Γκιόκας), Θωμάς, Καρακατσάνης, Λέκκας (61 Καλογερόπουλος).

ΠΟΡΟΣ: Γεωργούλης, Ευαγγελόπουλος, Νίνης, Βλάχος, Κουρκούλιας, Κιοσσές, Μπιζιώτας, Ζώρας, Μετζιάνι, Σιδηρόπουλος, Μπομπάι.