Ασπρόπυργος – Κόρινθος 0-5

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 18 Μαρτίου 2012 20.29

Δεν δυσκολεύτηκε στην έδρα του Ασπρόπυργου η πρωτοπόρος Κόρινθος, του οποίου το τέρμα φόρτωσε με… πέντε γκολ, παρουσία περίπου 50 φιλάθλων της στο γήπεδο.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν ύστερα από προσωπικό λάθος του Σημαιοφορίδη, ο οποίος πέτυχε αυτογκόλ για τον Ασπρόπυργο, δίνοντας προβάδισμα στην Κόρινθο 1-0. Στο 30’ ο Ζάρκος διεύρυνε το δείκτη του σκορ για τη «Μπάρτσα», κάνοντας το 2-0, ενώ επτά λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έχασε την ευκαιρία να πετύχει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, αφού σημάδεψε το δοκάρι.

Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους και συγκεκριμένα στο 42’, ο Σαγανάς έκανε το 3-0 για την Κόρινθο, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στην επανάληψη ανέλαβε ο Λαμπρογεώργος, αφού πρώτα στο 65’ έκανε το 4-0, ενώ τρία λεπτά μετά διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Να σημειώσουμε ότι την προσπάθεια των παικτών του Ασπρόπυργου ενίσχυσαν περίπου 100 φίλαθλοι, οι οποίοι βρίσκονται κοντά στην ομάδα, παρά τα αρνητικά αποτελέσματα.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Λουμπάσης, Ζωγράφος, Φραγκόπουλος, Μαυρίδης, Σημαιοφορίδης, Πεΐδης, Καμενίδης (73' Αναστασιάδης), Μουζάκας, Σιδηρόπουλος, Βασιλειάδης (59΄ Λακάι), Βρατζάς (36' Αντωνιάδης).

ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Σουμουλίδης, Ντερτιλής, Τσούκης, Παπαευθυμίου (46 Δανιήλ), Ζάρκος, Σπυρόπουλος, Σιώκος (54' Τζουμάκας), Νιάρος, Σαγανάς, Δημητριάδης (62' Μαλαχάτης), Λαμπρογεώργος.