Πόρος-Ασπρόπυργος 7-0

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 08 Ιανουαρίου 2012 20.56

Εντυπωσιακό ποδαρικό έκανε ο Πόρος στο 2012, καθώς «διέλυσε» τον αδύναμο Ασπρόπυργο με 7-0.

Η ομάδα του Πόρου ξεκίνησε από νωρίς να… πυροβολεί, καθώς στο 10’ ο Μπιζιώτας έκανε το 1-0, ενώ ο Παπαπέσιος στο 12’ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Ο Κιοσές στο 20’ έκανε το 3-0, ενώ ο Ζώρας στο 25’ πέτυχε το 4-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πόρος έριξε ρυθμό, ωστόσο σε ένα εκρηκτικό πεντάλεπτο σημείωσε τρία γκολ. Στο 70’ ο Ζώρας και πάλι έκανε το 5-0, ο Κιοσές στο 72’ το 6-0, ενώ στο 75’ σκόρερ χρήστηκε και ο τερματοφύλακας Γεωργούσης, ο οποίος είχε μπει στο ματς σε άλλη θέση και διαμόρφωσε το τελικό 7-0.

ΠΟΡΟΣ: Παπαχρηστόπουλος, Μήλιος, Μέλος, Βλάχος, Κούρκουλας, Κιοσές, Μερτσάνι, Δρούγκας, Παπαπέσιος (71’ Γεωργούσης), Ζώρας Μπιζιώτας (50’ Μήτρου)

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Τσίγκος (30’ Μαυρίδης Χρ.), Μουζάκας, Φραγκόπουλος, Μαυρίδης, Βράτζας, Ζαγκλής, Πεΐδης, Βασιλειάδης, Σιδηρόπουλος (82’ Ματρίδης), Λακάι (70’ Αναστασιάδης), Ζωγράφος