Αχαϊκή-Δ. Βραχνέϊκων 2-3

Συντάκτης: Βασίλης Πασλίδης Δημοσίευση: Κυριακή, 30 Ιανουαρίου 2011 18.35

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Διαγόρας Βραχνέϊκων απέναντι στην Αχαϊκή με 2-3.

Μόλις στο δεύτερο λεπτό του αγώνα ο Διαγόρας άνοιξε το σκορ με τον Αλεξόπουλο με κοντινό πλασέ μέσα από την περιοχή, για να ισοφαρίσει έξι λεπτά αργότερα η Αχαϊκή με άπιαστο σουτ του Σπυρόπουλου. Στο 62ο λεπτό και μετά από σέντρα του Μικελάτου, ο Κωστής έπιασε το σουτ στη κίνηση και έδωσε το προβάδισμα και πάλι στην ομάδα του Διαγόρα. Το παιχνίδι για τους Φιλοξενούμενους κλείδωσε στο 87ο λεπτό, όταν ο Κουτρούμπης έκανε το 1-3 με αριστοτεχνικό πλασέ μέσα από την περιοχή. Το μόνο που κατάφερε η Αχαϊκή, ήταν να μειώσει στο 90ο λεπτό με την Κεφαλιά του Ιωάννου και να διαμορφώσει το τελικό 2-3.

ΑΧΑΪΚΗ: Κουτρουμπής, Νιφορόπουλος, Ραμαντάνης, Αργυρόπουλος, Τσολόπουλος (57_Νάτσης), Κοτσόκολος (77_Κωνσταντινόπουλος), Σπηλιόπουλος, Ν. Ιωάννου, Σπυρόπουλος, Δαμίγος (46_Μπεκίρης), Κ. Ιωάννου.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ: Θωμάς, Ντινόπουλος, Γάτσος, Αθανασίου, Δασουράς, Αρβανίτης, Ζέλιος (64_Ζυμάρας), Αλεξανδρόπουλος (21_Κότσα), Σαραμαντάς, Μικελάτος (88_Μπίζος), Κωστής.