Σπάρτη-Ζαβλάνι 3-1

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 27 Μαρτίου 2011 18.35

Σπουδαία νίκη για την παραμονή της στην κατηγορία πήρε η Σπάρτη κόντρα στο Ζαβλάνι με 3-1.

Αν και οι φιλοξενούμενοι πρωηγήθηκαν στο 8ο λεπτό με τον Βογιατζή, η Σπάρτη κατάφερε να ισοφαρίσει στο 60΄ με κεφαλιά του Αργάνη και να προηγηθεί στο σκορ μόλις πέντε λεπτά αργότερα με ωραίο σουτ του Σπηλιωτόπουλου μέσα από την περιοχή. Το τελικό 3-1, διαμόρφωσε ο Πλεμμένος στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Αξίζει να αναφέρουμε, ότι οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο από το 44΄, λόγω αποβολής του Γαννόπουλου.
Διαιτητής της αναμέτρησης, ήταν ο κ. Μακρής (Αργολίδας).

ΣΠΑΡΤΗ: Μακρής, Λάππας, Σπυρόπουλος, Αργάνης, Σπηλιωτόπουλος, Κοθρύλας, Κυριακάκος (53′ Πρασσάς), Κωστάκος, Ζυγούρης, Ρασσιάς, Πλεμμένος.

ΖΑΒΛΑΝΙ: Παπαδόπουλος, Ράντος, Κουρτέσης, Λάζαρης, Βογιατζής, Βετούλας, Τσίρτης(67’ Μήτσουλας), Σπυρόπουλος, Αμπατζής, Γιαννόπουλος, Τσιάτο(76’Πρίφτης).