Εράνη Φιλιατρών – Διαγόρας Βραχνέικων 2-0

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 01 Απριλίου 2012 20.45

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Εράνη Φιλιατρών να «καθαρίσει» το ματς με τον Διαγόρα Βραχνέικων, του οποίου επιβλήθηκε με 2-0.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν νωρίς το σκορ, όταν μόλις στο 2’ ο Κώτσος έκανε το 1-0, δίνοντας παράλληλα προβάδισμα ψυχολογίας έναντι των φιλοξενούμενων. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 42’, ο Γεωργιόπουλος διαμόρφωσε το 2-0, σκορ το οποίο δεν άλλαξε στην επανάληψη και διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του αγώνα.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ: Αλεξανδρόπουλος, Μικελάτος,Μ.Γρηγορακάκης, (65’ Νινιός), Κόλλιας, Λυμπερόπουλος, Μπαστακός, Φουρναράκος,Καραχάλιος (67’ Γ. Γρηγορακάκης), Κώτσος, Γεωργιόπουλος(79’ Χρονόπουλος),Ανδρεόπουλος.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΙΚΩΝ:  Λιούρδης, Ντινόπουλος, Μπίζος, Νίκας, Βογιατζής, Παναγόπουλος (82’Μακρής),Λαζαρίδης, Παρίσης (75’ Γάτσος),Νάτσης(80’ Αμπατζής), Αλεξανδρόπουλος,Ανδρεόπουλος.