Δ. Βραχνέϊκων - Ολ. Κεφαλονιάς 3-2

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 06 Φεβρουαρίου 2011 20.13

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Διαγόρας Βραχνέϊκων απέναντι σε ένα Ολυμπιακό Κεφαλονιάς που κινδυνεύει με υποβιβασμό.

Αν και το σκορ το άνοιξε ο Ολυμπιακός Κεφαλονιάς με το αυτογκόλ του Αρβανίτη στο 38ο λεπτό, οι γηπεδούχοι απάντησαν γρήγορα με το εύστοχο πέναλτι του Κότσα στο 45΄. Η ομάδα των Βραχνέϊκων πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 54ο λεπτό, ύστερα από δυνατό σουτ του Αλεξανδρόπουλου έξω από την περιοχή. Το 3-1 έκανε στο 67ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ο Κότσας, για να έρθει δέκα λεπτά αργότερα ο Λουλούδας και να διαμορφώσει το τελικό 3-2.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν με 10 παίκτες από το 16ο λεπτό, γιατί ο διαιτητής κ. Αστέρης απέβαλε τον Γάτσο, καθώς θεώρησε πως χτύπησε εκτός φάσης ποδοσφαιριστή του Ολυμπιακού.

Διαγόρας Βραχνεΐκων: Δημητρούλης, Ντινόπουλος, Ζυμάρας, Αθανασίου, Γάτσος, Παρίσης (46_Ζυμάρας), Αρβανίτης, Ζέλιος, Κότσα (70_Αγουρίδης), Κατσαρέλιας, Αλεξανδρόπουλος (83_Μπίζος)

Ολυμπιακός Κεφαλονιάς: Καραίσκος, Βυγωράτος, Σ. Τζωρτζάτος,Τανουσάι, Λουλούδας, Αλεξανδρόπουλος (59' Κανάκης), Πολλάκης, Λαμπρόπουλος, Περιβολάρης, Μοντεσάντος, Βουκελάτος (87' Παζαρόπουλος).